Odlični Blaž Kavčič v 3 nizih odpravil Donalda Younga na OP ZDA!

26.08.2014
Slovenski tenisač Blaž Kavčič je lani izpadel v 2. krogu kvalifikacij grand slam turnirja v New Yorku, letos je imel zagotovljen nastop v glavnem delu.

NEW YORK, ZDA - 27-letni Blaž Kavčič (92. na ATP) je do sedaj 2 x igral v glavnem delu OP ZDA in obakrat izgubil v 1. krogu. Tokrat je igral proti 25-letnemu Američanu Donaldu Youngu (47.), ki je bil v zadnjem času v kar dobri formi. Do sedaj sta odigrala le 1 medsebojni dvoboj, leta 2011 v 3. krogu kvalifikacij Delray Beacha (zmaga Kavčiča s 6:2,6:3). Slovenec je pokazal drugačen obraz kot na nekaj zadnjih turnirjih in nepričakovano v 3 nizih odpravil domačega upa s 7:5, 6:4, 6:4 ter se prvič uvrstil v 2. krog OP ZDA. ČESTITKE!!!

1. niz.: Blaž je dosegel 1 brejk Američan 2 in slednji je držal svoj servis do vodstva s 5:3. Nato pa je Slovenec hitro povedel s 40:0 na njegov servis in izkoristil tretjo žogico za brejk ter zmanjšal na 4.5. Kavčič je prevzel pobudo dobil svoj servis in še enkrat odvzel servis nasprotniku, ki je ostal na 15. V 12. igri je serviral za vodstvo v nizih kar mu je brez izgubljene točke tudi uspelo.

2. niz: Vse do 7. igre sta igralca nekako ohranjala svoje servise, nato pa je Blaž že po "ustaljenem " postopku povedel z 0:40 na servis Američana in to tudi izkoristil za vodstvo s 4.3. Do konca ni bilo brejkov in Kavčič je zadnjo igro ponovno dobil na ničli ter kar malo presenetljivo povedel z 2:0 v nizih. Serviral je odlično, saj je nasprotniku ponudil le 1 brejk priložnost!

3. niz: Slovenec je odvzel servis nasprotniku v 3. igri, imel težave v naslednji na svoj servis, a Američan ni izkoristil priložnosti za rebrejk in Blaž je povedel s 3:1. Kavčič je imel novo brejk priložnost pri vodstvu s 4:2 na servis Younga, a se je slednji rešil in zmanjašl na 3:4. Donald si je s tem dvignil samozavest in v 8 igri prišel do brejka, čeprav je Blaž izničil 3 brejk priložnosti 4. ni zmogel. Že v naslednji igri je imel znova brejk priložnosti in tokrat se je izšlo. Sedaj je bil le še korak oddaljen od pomembne zmage. Ni se zlomil pod pritiskom. Spet je povedel s 40:0 na svoj servis in zaključil 2. "match" točko. Veselje je bilo tu... .

Dvoboj je trajal 2 uri in 13 minut. Blaž je imel tokrat zelo dober izkoristek 1. servisa s katerim je reševal kočljive situacije, saj je imel na 2. servis velike probleme. Priigral si je kar 19 brejk priložnosti in jih 6 izkoristil (Young 3/9). V 2. krogu ga čaka Francoz Jeremy Chardy.

»Vse od 0:4 v prvem nizu sem uspel nivo igre držati na visokem nivoju. Igral sem vse skozi svoj tenis in diktiral tempo igre. Zelo sem zadovoljen s servisom, s katerim sem trikrat uspešno serviral za zmago v nizu in pa s tem, da sem skozi celoten dvoboj od prve do zadnje točke uspel ohranjati mirno kri. Mislim, da je bi to danes ključ do zmage«, je bil po tekmi vidno zadovoljen trenutno 92. igralec sveta. Blaž je je imel v dvoboju, ki je trajal dobri dve uri, izredno visok odstotek prvega servisa (73%), na katerega je dosegel kar 77% točk in tudi 7 asov.

Takoj po zmagi je Blaž za občinstvo na tretjem največjem igrišču US Opena (igrišče GrandStand) spregovoril: »Res sem zelo vesel, saj sem po operaciji stopala pred nekaj meseci razmišljal celo o tem, da preneham s tenisom, sedaj pa sem nazaj med najboljšimi 100 na svetu in v drugem krogu enega izmed največjih turnirjev, in to z zmago nad Donaldom, ki je bil v zadnjem času v odlični formi.«
Blaž je v zelo napetem dvoboju, kjer si noben igralec ni priigral velike prednosti, nasprotniku šestkrat odvzel servis, svojega pa trikrat izgubil. V vsakem nizu je uspešno serviral za zmago. »Pred časom bi se v takšnem dvoboju stvari še nekajkrat zakomplicirale, sedaj uspevam ohranjati mirno kri in visoko koncentracijo skozi celotno tekmo, kar me seveda navdaja z optimizmom za naprej«, je zadovoljen tudi s svojo psihično pripravo.

Blaž Kavčič si je z zmago zagotovil najmanj 45 ATP točk in 60.420$!

Andrey Kuznetsov (Russia) beat Bradley Klahn (U.S.) 6-4 4-6 6-3 7-5
5-Milos Raonic (Canada) beat Taro Daniel (Japan) 6-3 6-2 7-6(1)
Blaz Kavcic (Slovenia) beat Donald Young (U.S.) 7-5 6-4 6-4
1-Novak Djokovic (Serbia) beat Diego Schwartzman (Argentina) 6-1 6-2 6-4
3-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat Jiri Vesely (Czech Republic) 6-2 7-6(6) 7-6(3)
16-Tommy Robredo (Spain) beat Edouard Roger-Vasselin (France) 6-4 6-3 6-4
Peter Gojowczyk (Germany) beat Benjamin Becker (Germany) 6-2 6-4 6-2
Aleksandr Nedovyesov (Kazakhstan) beat James McGee (Ireland) 4-6 6-2 6-1 7-6(3)
Thomaz Bellucci (Brazil) beat Nicolas Mahut (France) 7-6(4) 6-4 6-1
22-Philipp Kohlschreiber (Germany) beat Facundo Bagnis (Argentina) 6-2 7-6(3) 6-3
31-Fernando Verdasco (Spain) beat Blaz Rola (Slovenia) 6-3 3-6 7-5 1-6 6-4
Simone Bolelli (Italy) beat Vasek Pospisil (Canada) 2-6 6-4 6-2 3-6 6-3
Pablo Carreno (Spain) beat Andreas Beck (Germany) 6-3 4-6 6-2 7-6(0)
9-Jo-Wilfried Tsonga (France) beat Juan Monaco (Argentina) 6-3 4-6 7-6(2) 6-1
8-Andy Murray (Britain) beat Robin Haase (Netherlands) 6-3 7-6(6) 1-6 7-5
Benoit Paire (France) beat 24-Julien Benneteau (France) 7-6(4) 5-7 6-4 4-6 6-4
Matthias Bachinger (Germany) beat Radek Stepanek (Czech Republic) 6-3 6-2 6-2
Nick Kyrgios (Australia) beat 21-Mikhail Youzhny (Russia) 7-5 7-6(4) 2-6 7-6(1)
Matthew Ebden (Australia) beat Tobias Kamke (Germany) 6-4 6-3 7-6(2)
Andreas Seppi (Italy) beat Sergiy Stakhovsky (Ukraine) 6-3 6-1 6-4
23-Leonardo Mayer (Argentina) beat Albert Montanes (Spain) 6-2 3-0 (Montanes retired)
Paul-Henri Mathieu (France) beat Gilles Muller (Luxembourg) 6-7(7) 7-5 7-6(6) 6-7(5) 6-1