Odlično: Borbeni Bedene v veliki finale Rima!

10.05.2013
RIM, ITALIJA - Slovenski tenisač Aljaž Bedene fantastično igra na challenger turnirju v večnem mestu. V polfinalu je z borbeno igro ugnal Argentinca Del Bonisa.

86. igralec sveta in 2., nosilec 30,000 evrov vrednega turnirja serije ATP challenger v Rimu, Aljaž Bedene, je  v polfinalu nadoknadil niz zaostanka in premagal osmopostavljenega Federica Del Bonisa s 3-6, 6-4 in  6-3. Bravo Aljaž!

Ljubljančan je porabil malo več kot 2 uri, da se je prebil v velilki finale peščenega turnirja in  bo lovil 6. turnirski naslov na challengerjih. Lani jih je  v žep pospravil kar štiri, iz leta 2009 pa ima v vitrinah tudi pet naslovov iz futuresov.

Najmanj 2,500 evrov in 48 točk si je prislužil Bedene, bero pa lahko z jutrišnjim slavjem še poveča. Kdo bo njegov tekmec bosta odločila Matthias Bachinger in Filippo Volandri.

Del Bonis je  dobro serviral v uvodnem delu srečanja in ni ponudil niti ene priložnosti za  brejk Bedenetu, kar je rezultiralo vodstvu  v nizih po 32 minutah. 2. niz je bil najdaljši, trajal je 49 minut,  Aljaž pa je počasi prevzel vajeti igre v svoje roke. Dvakrat je vzel začetnu udarec tekmecu,  dobro igral na drugem začetnem udarcu in si priigral 3. niz, v katerem je oddal samo 1 točko na prvem servisu. En brejk je bil dovolj  za finale in novo lepo zmago Ljubljančana.

Bedene  je zadel 7 asov in napravil 1 dvojno napako, osvojil je 86 točk (Del Bonis 78), od sedmih  priložnosti za brejk pa izkoristil 3. 22-letni Argentinec, 112. tenisač sveta, je bil poražen, s tem pa je  uspelo  tudi maščevanje za lanki poraz na ATP500 turnirju v Barceloni.