Oudinova presenetljiva zmagovalka na travi v Birminghamu!

19.06.2012
Birmingham, Anglija – Po tednu dni polnem zapletov, ki jih je v večini povzročilo tipično 'angleško' vreme, so organizatorji turnir v ponedeljek zaključili. Sklepni del, veliki finale, je pripadel Američanki Melanie Oudin.

Melanie Oudin je presenetljiva zmagovalka 'uverture pred Wimbledonom'. V Birminghamu je pometla s konkurenco, v finalu pa je za konec na kolena spravila nekdanjo številko ena ženskega tenisa, srbsko tenisačico Jeleno Janković z izidom 6:4 in 6:2!

Oudinovi je ta teden uspelo nekaj izjemnega. Na turnir sploh ni prišla neposredno, ampak si je mesto v glavnem žrebu zagotovila prek kvalifikacij, niti tu ni bila postavljena! V prvem krogu kvalifikacij je dvoboj dobila po tajbrejku v tretjem nizu z rezultatom 11:9 in s to tesno zmago se je začel njen pohod proti vrhu.

»Na veliko srečanjih sem odigrala tri nize, bila sem velikokrat na robu izpada, ampak vsako tekmo sem postajala boljša in boljša. Z zmago se nisem zadovoljila, hotela sem iti naprej, do konca!« je v slogu velikih šampionk dejala Oudinova. Poleg njene izredne igre v pomembnih trenutkih, je dokazala, da gre za psihično dobro pripravljeno igralko, saj jo za razliko od njenih nasprotnic, deževne prekinitve niso preveč vrgle iz ritma. Jankovićeva, ki je prvič po desetih mesecih zaigrala v finalu WTA turnirja, je bila brez možnosti za uspeh proti Američanki.

Melanie Oudin je dvignila prvo WTA lovoriko

20-letna Melanie je v svoji karieri že večkrat opozorila nase. Preboj med najboljše ji je uspel leta 2009, ko se je v Wimbledonu uvrstila v četrti krog tekmovanja, nekaj mesecev kasneje pa je šla na OP Amerike še dlje, ko se je uvrstila med osem najboljših na turnirju. Takrat je na WTA lestvici zasedla celo 32. mesto, a stvari so šle v trenutku strmo navzdol. Pred turnirjem v Birminghamu je zasedala 208. mesto WTA lestvice, po tem turnirju pa jo bomo videli mnogo višje, in sicer kar na 122. mestu!

Oudinova je tako postala najnižje rangirana igralka na ženski teniški lestvici, ki je osvojila WTA turnir, po letu 2009. Takrat je nekaj podobnega uspelo mnogo bolj znani Kim Clijsters, ki je takrat osvojila ameriški Grand Slam brez kakršnega koli dodeljenega mesta na WTA lestvici.

Američanka bo na Wimbledonu nastopila v glavnem delu kot povabljena igralka. V Birminghamu je prišla do prvenca