Pablo Andujar najnižje rangirani tenisač v zadnjih 20 letih (355.) do naslova na ATP turnirju

15.04.2018
MARAKEŠ, MAROKO - Končan je peščeni ATP250 turnir v Maroku, letošnji zmagovalec pa je Španec Pablo Andujar, trenutno 355. igralec sveta.

Kakšen povratek Španca Pabla Andujarja, Na ATP turnirju serije 250 v Marakešu se je dokopal do naslova kot 355. igralec sveta. V finalu je zlahka počistil tudi z 2. nosilcem Kyle-om Edmundom.

No, Andujar je že trejič osvojil teniški turnir v Maroku, v finalu pa je slavil s 6-2, 6-2. Njegov nasprotnik iz Britanije se je prvič znašel v boju za naslov, a je treba dodati, da je bil letos polfinalist na OP Avstralije.

Še pred dvema mesecoma je bil Andujar 1.824. na ATP lestvici, saj je imel pred trem kar tri operacije komolca. Vrnitev španskega tenisača, ki je maroški dogodek osvojil tudi v letih 2011 in 202 je res veličastna. Postal je najnižje rangirani prvak v zadnjih 20 letih, ko je Lleyton Hewitt osvojil svoj prvi naslov v karieri na turnirju v Adelaideju. Pisalo se je leto 1998.

Andujar je sedaj tudi najuspešnejši na pesku v Maroku. Turnir prirejajo sicer od leta 1990 naprej. Trikrat je dvignil pokal, skupaj pa je v karieri osvojil štiri turnirske zmage. Eno je pred štirimi leti pobral tudi v švicarskem Gstaadu.

32-letni Andujar je imel vseskozi kontrolo nad dvobojem. ''Vedno sem verjel v povratek, drugače sploh ne bi več poskušal priti nazaj'', je povedal Španec, ki je tudi tretji v zadnjih petih letih, ki je v dveh zaporednih tednih vezal naslov na challengerju in ATP turnirju.