Peščeni kralj Rafael Nadal Španijo popeljal do 5. naslova v pokalu Davis!

04.12.2011
SEVILLA, ŠPANIJA - Španska teniška reprezentanca je zmagovalec Davisovega pokala za leto 2011. Odločilno točko je ''furiji'' pripeljal, kdo drug kot, Rafael Nadal.

Po dveh dneh finala pokala Davis je bil rezultat med Španijo in Argentino 2-1, saj sta oba posamična dvoboja v petek pripadla domačinom, Južnoameričani pa so včeraj dobili točko v igri dvojic. Prvi obračun nedeljskega dne je pripadel najboljšima igralcema obeh reprezentanc udeleženk finala v Sevilli, peščeni kralj Rafael Nadal pa je po medlem začetku preobrnil izid in pred izjemnim občinstvom zlomil Juana Martina del Potra s končnim rezultatom 1-6, 6-4, 6-1 in 7-6(0).

Za Španijo je to 5. naslov v najstarejšem moštvenem tekmovanju sveta, solatno skledo pa so dvignili leta 2000, 2004, 2008, 2009 in 2011.

Španci so 5. osvojili Davisov pokal

2. teniški igralec sveta je tako po enoletnem premoru spet prinesel zelo zaželjeno trofejo na Iberski polotok. Jasno, Španci so kralji peska, toda Rafael Nadal je daleč najboljši na svetu na tej podlagi. To je potrdil tudi danes z zmago nad neugodnim Juanom Martinom del Potrom, čeprav mu ni bilo lahko.

Argentinec je bil zelo motiviran, da po včerajšnji dobljeni točki pride do izenačenja in začel je fantastično. Na krilih navijačev, ki so množično okupirali olimpijski stadion v Sevilli, je v 1. nizu gospodaril na igrišču (6-1). Vseeno pa to za velikega borca po imenu Rafa ni bilo dovolj. Majorčan se je zbral in v nadaljevanju zaigral bolj agresivno ter v žep pospravil naslednja dva niza.

Nepozabljiva bitka se je zgodila v 4. nizu. Delpo je bil pripravljen na 'vse ali nič'. Iz svojega bogatega repertoarja je izstrelil vse mogoče udarce, na drugi strani pa je bil 25-letni Nadal odločen, da konča obračun. Vse do 11. igre je bilo negotovo, ko je Rafa serviral za zmago (pred tem je imel to priložnost tudi Del Potro), a se mu je uporni Argentinec uipral in upiral ter izboril tajbrejk. Verjetno je Juana to tako izčrpalo, da v podaljšani igri ostal brez točke. Nadal je z maksomalnih 7-0 dobil dvoboj in s tem Španiji prinsel 5. solatno skledo, kakor se imenuje prelep pokal, ki ga prejme zmagovalec Davisovega pokala.

Rafael Nadal, kralj peščene podlage, je Špancem v Sevilli priigral odločilno točko za zmago

Argentinci so še četrtič ostali brez slavja. Štiri finala (1981, 2006, 2008 in 2011) - štirje porazi in na svojo priložnost čakajo še naprej, Španci pa so prišli še do 23. zaporedne zmage na peščeni podlagi.