Peti zaporedni poraz Juvanove

14.06.2021
BERLIN, NEMČIJA - Kaji Juvan ni najbolje uspel preskok na travnato podlago.

20-letna Kaja Juvan se je iz peska že preselila na travnato podlago, kjer bo sezona vrhunec doživela na Wimbledonu. Zaigrala je v kvalifikacijah WTA 250 turnirja v Berlinu, kjer je bila 4. nosilka, a v 1. krogu jo je po treh nizih in hudem boju s 6-3, 5-7, 7-5 premagala Američanka Asia Muhammad.

Kaja, trenutno 104. igralka sveta, ima niz petih zaporednih porazov, nazadnje je dve povezala marca v Monterreyu. Ni skrbi, kajti Ljubljančanka je imela tudi nekaj smole z žrebom, obračune pa je izgubila tudi po zelo izenačenih tekmah. Do Wimbledona je še nekaj časa in morda bo že naslednji teden dvignila samozavest.

Asia Muhammad je šele 199. na WTA lestvici, precej več uspeha pa je do sedaj imela v dvojicah. Kot Američanka je navajena igrati na hitrejših podlagah, kar je nato potrdila tudi v 2. krogu kvalifikacij ter se uvrstila v glani del.

30-letna Američanka se je prvič srečala z Juvanovo, za zmago pa je potrebovala več kot 2 uri. V 1. nizu je bila Američanka suverena na prvem servisu in dvakrat vzela servis Kaji. Slovenka je v 2. nizu izkoristila obe brejk žogici, ubranila tri tekmice in dvoboj odpeljala v 3. niz, kjer pa je izgubila začetni udarec v ključnem trenutku, ob koncu niza. Nismo videli veliko asov, le dva na strani Juvanove, je pa bila Muhammadova bolj prepričljiva in je zasluženo zmagala. Razmerje točk je bilo 105:89.

Kaja je v Berlinu pobrala 1 točk in 2,068 evrov.