Podvig Zakopalove v finalu Florianopolisa za prvi naslov po letu 2005!

01.03.2014
FLORIANOPOLIS, BRAZILIJA - Čehinja Klara Zakopalova je po letu 2005 spet zmagala na enem izmed WTA turnirjev. V finalu Florianopolisa se je znašla v globokem zaostanku, na koncu pa našla pot do velikega slavja.

Po več kot osmih letih je češka tenisačica Klara Zakopalova spet zmagovalka na turnirju serije WTA. V brazilskem Florianopolisu ni popustila, čeprav se je znašla le za šivankino uho od poraza in na koncu strla Španko Garbine Muguruzo z rezultatom 4-6, 7-5, 6-0.

Zakopalova je letos v dobri formi. Prvič je bila v drugem tednu turnirjev velike četverice, spet prišla v TOP20, a naslov se ji je še kar izmikal. Videti je bilo, da bo spet ostala praznih rok, saj je zaostajala 6-4, 5-2 v finalu s Španko Muguruzo, nato pa je sledil povratek za zgodovino. Nanizala je 11 naslednjih iger in slavila kot 3. nosilka po 2 urah in 12 minutah igre.

''Garbine je bila v 1. nizu malo boljša, v drugem pa je igrala fantastično. Proti koncu je naredila nekaj napak, sama pa sem potrpežljivo čakala. Ko sem uspela dobiti 2. niz sem si rekla, da je vse mogoče'', je bila presrečna Čehinja, ki je po Portorožu in Hertogenboschu v letu 2005 spet zmagala. Ja, to je njena tretja karierna lovorika. V vsem tem času, ko je bila brez lovorike, se je tudi poročila. Prva dva naslova je osvojila še s priimkom Koukalova.

Brasil Tennis Cup
Datum: 23.02.2014 - 01.03.2014
Kategorija: WTA International
Nagradni sklad: $250,000

3-Klara Zakopalova (Czech Republic) beat 2-Garbine Muguruza Blanco (Spain) 4-6 7-5 6-0