Zakopalova preprečila vsešpanski finale v Florianopolisu!

01.03.2014
FLORIANOPOLIS, BRAZILIJA - Čehinja Klara Zakopalova in Španka Garbine Muguruza bosta med seboj odločili o zmagovalki letošnjega WTA turnirja v Florianopolisu. Prva je s polfinalno zmago preprečila vsešpanski finale, izločila je Carlo Suarez Navarro.

Skoraj 12 let je minilo, ko sta bili v finalu WTA turnirja dve Španki, ta niz pa bo po zaslugi Čehinje Klare Zakopalove še trajal.

Ja, Čehinja je v polfinalu, polnem brejkov (18), izločila 1. nosilko Carlo Suarez Navarro s 6-3, 3-6 in 6-2. Končala je z asom, edinim na obeh straneh v dvoboju. ''Generalno gledano sem odigrala enega najboljših dvobojev v zadnjem času. Pred tremi tedni me je Carla premagala v pokalu Fed, vedela sem kaj me čaka'', je povedala Zakopalova, ki je bila v finalu že prejšnji teden, ko je nastopala v Riu De Janeiru.

Druga finalistka je 2. nosilka Garbine Muguruza, ki je po 1 uri in 10 minutah s 6-2, 6-3 ustavila Kazahstanko Jaroslavo Švedovo. Zanimivo je bilo le proti koncu, ko je imela Španka 6-2 in 5-1, pa je Švedova poskusila še z zadnjim napadom in je Muguruza zapravila dve zaključni žogici. No, zmaga nikakor ni bila ogrožena.

Mlada španska tenisačica garbine Muguruza je vse višje na WTA lestvici

Finalistki sta se do sedaj pomerili dvakrat, rezultat pa je izenačen. Nazadnje je slavila Muguruza, januarja v Hobartu po dveh zaporednih nizih. kakšno ramerje pa imata v finalnih tekmah. Muguruza je dobila edinega odigranega, Zakopalova pa je v tej statistiki katastrofalna, 14 final in le dva uspeha.

Brasil Tennis Cup
Datum: 23.02.2014 - 01.03.2014
Kategorija: WTA International
Nagradni sklad: $250,000

Polfinale:

3-Klara Zakopalova (Czech Republic) beat 1-Carla Suarez Navarro (Spain) 6-3 3-6 6-2
2-Garbine Muguruza Blanco (Spain) beat Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) 6-2 6-3