Polona Hercog kot srečna poraženka v glavni del Dubaja!

20.02.2012
DUBAJ, ZAE - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je izgubila zadnji obračun, ki pelje v glavni del 2 milijona ameriških zelencev vrednega turnirja v Dubaju, a bo vseeno nastopila med 32 najboljšimi kot srečna poraženka.

21-letna Polona Hercog bi ostala brez glavnega dela teniškega WTA turnirja serije Premier, ki se ta teden igra v deželi šejkov, če nastop ne bi odpovedala Petra Kvitova, ki je kotirala kot 2. nosilka.

Turnir, na katerem nastopajo skoraj vse najboljše tenisačice, vključno z letos nepremagljivo Viktorijo Azarenko, je Polono spravil v kvalifikacije. Trenutno 38. igralka sveta, je bila v kvalifikacijah 2. nosilka, po dveh zmagah pa ji je spodrsnilo v odločilnem krogu, kjer je bila maratonsko bitko s Kanadčanko Alexandro Wozniak (87. na WTA), na koncu pa ostala praznih rok.

Vseeno ima Polona srečo, že drugič letos po Sydneyu, da se je v glavni del uvrstila po odpovedi. Čehinja Petra Kvitova je odpovedala nastop že pred dvema dnevoma, zato je bilo danes jasno že pred tekmo (če bo izgubila), da bo v žrebu ena od kvalifikantk zamenjala Nemko Sabine Lisicki, le ta pa se bo pomaknila tam, kjer bi morala biti drugopostavljena Kvitova.

P.S. Prva srečna poraženka je najvišje postavljena kvalifikantka zadnjega kroga.

2 uri in 42 minut je trajal slovensko-kanadski obračun v Dubaju, končal pa se je z zmago Wozniakijeve s 6-7(8), 7-6(4), 6-3, ki je strla odpor Štajerke prav ob koncu.

V uvodnem nizu je po izmenjavi brejkov Polona imela prednost po 7. igri, vendar jo je nasprotnica ujela in izsilila tajbrejk, kjer pa je potekala cela drama. Podaljšana igra se je končala šele po 18. točkah, dobila pa jo je naša igralka ter tako tlakovala pot v glavni del. A to je bil račun brez krčmarja. Kanadčanka je v 2. nizu že uvodoma prišla do odvzema začetnega udarca, nepopustljivost pa se je tokrat obrestovala Hercogovi, ki je odpeljala tekmo v še en tajbrejk. Žal se ni izšlo za zmago po dveh nizih in po več kot 2 urah je zmagovalko odločil 3. niz, kjer pa je proti koncu Poloni zmanjkalo moči, čeprav je morala nasprotnica v prveh dveh krogih kar dvakrat igrati tri nize.

"Pred začetkom tekme sem že vedela, da bom v vsakem primeru uvrščena v glavni del turnirja, tako da sem to tekmo vzela kot dober trening, da se še bolj navadim na pogoje. Drugače pa je bilo danes zelo vetrovno, tako da ni bilo lahko igrati," je dejala najboljša slovenska igralka in dodala: "Žreb mi je namenil Hantuchovo, s katero se bom pomerila jutri. Vedno je izziv igrati z igralkami, ki so že bile v 'top 10', zato se tudi te tekme že veselim'', je povedala Hercogova za STA.

Aleksandra Wozniak je dobila obračun s Hercogovo

Če pogledamo statistično, si je tri leta starejša Alexandra, nekoč že 21. igralka sveta, zaslužila zmago, saj je osvojila 20 točk več (143:120), prišla do 18 brejk priložnosti (Hercog 8), od katerih je izkoristila 5. Bila je boljša tako na prvi in drugi začetni udarec, vknjižila je le manj asov (4-2).

Z Alekandro Wozniak  imata sedaj poravnane račune. Ja, poravnala jih je Kanadčanka, ki je leta 2010 izgubila v Miamiju.