Hercogova ni izkoristila vse polno lukenj v igri Hantuchove ter zapušča Dubaj!

21.02.2012
DUBAJ, ZAE - Prvo ime slovenskega tenisa Polona Hercog je na močnem WTA turnirju v Dubaju izpadla v 1. krogu. Premagala jo je 20. igralka sveta Daniela Hantuchova. Dvoboj, ki je potekal v težkih, vetrovnih pogojih, ni ravno navdušil z blestečo igro, pa vendar je bila Polona v koraku s tekmico vse do podaljšane igre 3. niza, ko je dokončno klonila.

Po nizu porazov in izpadov v kvalifikacijah ter uvodnih krogih glavnih delov turnirjev v letošnjem letu, je mladenka iz Kamnice pri Mariboru dodala še enega. Polona Hercog je v 1. krogu 2 milijona USD vrednega turnirja serije WTA Premier izgubila z eno od tihih favoritinj Danielo Hantuchovo ter zapušča tekmovanje po 2 urah in 32 minutah igre.

21-letna Štajerka je z nekoč že 5. tenisačico sveta, doma iz Poprada na Slovaškem, izgubila s 6-1, 5-7, 6-7 . Prvi niz je dobila po hitrem postopku v le 34 minutah igre, v drugem klonila v zaključku niza, tudi po seriji napak na bekend strani, v tretjem pa ni izkoristila vse polno napak Slovakinje, ki je na koncu beležila ogromnih 51 nevsiljenih napak (Hercog 41).

Polona se je v glavni del sicer uvrstila kot srečna poraženka, a to je vedela že pred zadnjim dvobojem, ki ga je izgubila. Turnir v Dubaju je odpovedala Petra Kvitova.

Koliko bi zmaga pomenila Hercogovi delno pove dejstvo, da se Hantuchova, kljub slabši današnji predstavi, nahaja v dobri formi. Letos je osvojila naslov v Pattaya Cityu, igrala finale Brisbana, četrtfinale Sydneya in dosegla obe posamični zmagi v pokalu Fed. Ponesrečilo se ji je le v Dohi, kjer jo je v 1. krogu izločila Simona Halep.

Polona Hercog je bila blizu uspeha nad Danielo Hantuchovo, a je v tajbrejku 3. niza tudi mentalno padla

"S Platenikom se poznava že dolgo in kar nekaj časa sem ga čakala, saj je bil dogovorjen z drugo igralko. Po koncu odprtega prvenstva Avstralije sva stopila v stik in se dogovorila za poskusno obdobje. Začetek ni bil ravno idealen, saj sva se dobila v Parizu po moji dolgi poti z Japonske, tako da zaenkrat nisva imela prave priložnosti, da bi trenirala kakšen teden brez potovanj ali tekem. Ampak za vse bo prišel čas," je Polona povedala včeraj, kaj pričakuje z novim trenerjem Platenikom, ki je rojak Hantuchove, na prvi boljši rezultat pa bo morala počakati do naslednjega turnirja.

Polona in Daniela sta naredili skupaj kar 92 nevsiljenih napak

Varovanka slovaškega trenerja je začela silovito. Na začetku se je sicer soočila s tremi vezanimi žogami za brejk, po ubranitvi le teh pa delovala trdno kot že dolgo ne. Odvzemi servisa Hantuchovi so sledili kot po tekočem traku. Po 34 minutah je s termi brejki na računu dobila niz, na svoj prvi začetni udarec pa izgubila le eno točko. V drugem delu tekme ji je uspel ribrejk v 8. igri, ko je pred menjavo izgubila servisno igro, a ključna je bila 11. igra. Vrsta napak na bekend strani je botrovala izenačenju in 3. nizu, kjer se je v vetrovnih razmerah odvil srdit boj. Tekmici sta kar tekmovali katera bo prišla do več izgubljenih žog oz. napak po nepotrebnem, lažja olajševalna okoliščina pa je bil le veter. Pravično je bilo, da je zmagovalko odločil tajbrejk, kjer pa je bila Slovakinja bolj zbrana.

Agnieszka Radwanska je imela veliko dela v uvodnem krogu

Radwanska se je rešila šele v zaključku 3. niza

5. nosilka, Poljakinja Agnieszka Radwanska, je imela obračun z Alexandro Wozniak. Kanadčanka je včeraj v zadnjem kvalifikacijskem krogu premagala Hercogovo ter si zagotovila glavni del, tu pa zelo namučila favorizirano tekmico. Poljakinja je v 3. nizu zaostajala že 5-3, nato pa prišla do štirih iger zapored za 300. zmago v karieri. Sedaj se bo pomerila z Izraelko Shahar Peer, s katero ima negativno razmerje 2-3.

Zmago sta v 1. krogu zabeležili kvalifikantki Simona Halep in Iveta Benesova. Romunka je bila boljša od Anastasje Pavljučenkove, Čehinja pa presenetljivo od Dominike Cibulkove, a je treba vedeti, da je Slovakinja že zelo hitro predala zaradi poškodbe.

Tekmovanje v deželi šejkov nadaljuje tudi lepotica iz Srbije Ana Ivanović. Z 12. igralko sveta Francesco Schiavone je prišla do kolikor toliko lahke zmage, ki je postala že tradicionalna. Srbkinja namreč z Italijanko še nikoli ni zapustila igrišča sklonjene glave. To je bila četrta zmaga v štirih obračunih. Ivanovićeva se bo v 2. krogu udarila z Rusinjo Marijo Kirilenko.

Na turnirju je v igri dvojic nastopila tudi Andreja Klepač, ki je skupaj s Fatmo Al Nabhani iz Omana dobila povabilo organizatorja. V 1. krogu sta igrali proti 2. nosilkama turnirja Sanji Mirzi(Indija) in Jeleni Vesnini(Rusija), ki sta brez težav slavili s 6:3,6:1 v nizih. Si bo pa Andreja s partnerico razdelila 4.742$ in osvojila 1 WTA točko!