Polona Hercog po treh letih spet v glavnem delu Indian Wellsa

11.03.2015
INDIAN WELLS, ZDA - Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog je prvič igrala kvalifikacije na WTA Mandatory turnirju v Indian Wellsu in jih tudi uspešno opravila.

Trikrat je 24-letna Polona Hercog že igrala v glavnem delu 6 milijonov USD vrednega teniškega turnirja v Indian Wellsu, najboljši rezultat pa vpisala na debiju leta 2010, ko je bila v 2. krogu. Po dveh letih sušnega obdobja v mesecu marcu, je tokrat morala v kvalifikacije, včerajšnjo zmago pa je danes nadgradila in se prebila v glavni žreb.

Hercogova je v odločilnem krogu kvalifikacij s 6-4, 6-2 premagala 111. igralko s svetovne teniške lestvice WTA An-Sophie Mestach. Bravo!

Polona ni nič prepustila naključju, danes je bila boljša tekmica, tako kot pred kratkim, ko se je z Belgijko merila na peščenem WTA turnirju v Riu de Janeiru.

Presenetljivo dobro je igrala Slovenka na drugi začetni udarec, tu je oddala vsega tri točke (14/17). V 1. nizu je izkoristila eno žogico za brejk od treh, 21-letna Mestachova pa je bila brez priložnosti za odvzem začetnega udarca. V drugem delu smo videli štiri brejke, tri na strani Štajerke, kar je bilo več kot dovolj za glavni del, bolj natančno za vstop med 96 najboljših, ki se bodo merile v kalifornijski puščavi. Dvoboj je trajal 1 uro in 35 minut.

Preskočene kvalifikacije pa niso zanemarljive tudi po denarni nagradi in številu točk. Več kot 10,000 ameriških zelencev je vreden nastop v 1. krogu, kvalifikantka pa prejme tudi 30 točk. Vse skupaj se precej poveča, če si uspešen tudi v nadaljevanju. Glede na to, da so najboljše tenisačice v 1. krogu proste, je priložnost na vidiku...