Indian Wells: Močan odpor, a Garcia je bila tudi tokrat boljša od Hercogove

14.03.2015
INDIAN WELLS, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je na bogatem, 6 milijonov USD vrednem turnirju BNP Paribas Open v Indian Wellsu, končala z nastopi v 2. krogu.

24-letna Polona Hercog (75. na WTA) je v Indian Wellsu zabeležila tri zmage, dve v kvalifikacijah in eno v glavnem delu, 3. krog in najboljšo uvrstitev v kalifornisjki puščavi pa ji je preprečila 25. nosilka Caroline Garcia. Francozinja je slavila s 6-4, 6-7(5), 6-4.

28. igralka sveta Caroline Garcia je Hercogovo premagala pred kratkim v Acapulcu, tokrat pa se je morala za vnovično slavje precej bolj potruditi. Polona ji je dihala za ovratnik in parala živce, škoda da ni vnovčila borbenosti in nepopustljivosti.

Polona je otvorila srečanje z brejkom in vodila 3-1, nato pa se je 21-letna Francozinja razigrala. Ujela je priključek, do konca srečanja pa vzela vse servisne igre slovenski tenisačici. Ja, Hercogovi ni pomagal tudi drugi brejk v nizu, saj je sama začetni udarec oddala trikrat. Za nameček je bila tenisačica iz Lyona 100% pri žogicah za brejk.

Tudi v 2. niz je šla Polona napadalno. Uvodoma je zabeležila brejk, prednost pa spet izgubila v naslednji igri. Od tretje igre naprej sta obe držali servisne igre in prišli do podaljška, v katerem je bila Garcia boljša tekmica vse do 5-1, sledila pa je 'štajerka eksplozija'. Polona je nanizala šest zaporednih točk in kar malo šokirala tekmico, tekmo pa odpeljala v 3. niz po 100 minutah.

Po hitri izmenjavi brejkov je odločilen trenutek prišel v 7. igri zadnjega niza, v kateri je Garcia, tudi finalistka zadnjih dveh WTA turnirjev v Acapulcu in Monterreyu, imela tri vezane brejk žogice, dovolj za odvzem servisa. Vodstva ni več izpustila iz rok in zmagala po 2 urah in 18 minutah igre na igrišču številka 7.

Polona je s tremi zmagami zaslužila 17,000 ameriških dolarjev in 65 točk (30+35). Ponovila je leto 2010, ko je v debiju zaigrala v 2. krogu Indian Wellsa.