Poloni Hercog in Luki Gregorcu ni uspel preobrat!

04.08.2011
Naša najboljša teniška igralka Polona Hercog je izgubila v 2. krogu močnega WTA turnirja v Kaliforniji, enako pa se je zgodilo tudi Luki Gregorcu na močnem challengerju v Vancouvru!

CARLSBAD, ZDA - Polona Hercog (16. nosilka) se ne znajde tako dobro na trdi, kot na peščeni podlagi. Že v 1. krogu je imela veliko težav proti Natalie Grandin, tokrat pa je bila Rusinja Vera Duševina premočna in je na koncu slavila s 4:6, 6:1, 6:4 v nizih!

Prvi niz je Polona še dobila v svojo korist, a je v drugem povsem padla in vse do 3. niza ter vodstva Rusinje s 3:0 je bilo videti kot, da je Polona zaspala. Nato se je le "prebudila" in izenačila na 3. V končnici je najprej Slovenka izgubila servis, a ga je v naslednji igri vzela nazaj, potem pa je Hercogova še enkrat oddala svoj začetni udarec in Vera priložnosti za zmago ni več izpustila iz rok!

Polona Hercog je po dvoboju dejala : "V dolgem dvoboju sem imela nekaj priložnosti za zmago, a jih nisem uspela izkoristiti. V 1. nizu mi je uspelo prav vse, čeprav nisem igrala najbolje. Nikakor nisem našla pravega ritma skozi ves dvoboj. Servis mi je ponovno zatajil v ključnih trenutkih, pri vsem skupaj pa so bili težji pogoji zaradi močnega vetra. Sicer pa je bil to moj prvi turnir na trdi podlagi in sem se šele privajala na drugačne pogoje. Najbrž bom v petek odpotovala v Toronto in se poskušala še bolje pripraviti"!

Izmed nosilk je kratko potegnila Nemka Julia Goerges, ki je po dveh nizih izgubila s povabljenko Sloane Stevens iz ZDA, s turnirja pa se poslavlja tudi enajstopostavljena Marija Kirilenko.

Mercury Insurance Open

Kraj: Carlsbad, ZDA

30. julij - 7. avgust 2011

Kategorija: WTA Premier

Nagradni sklad: 721.000$

(4) Peng Shuai (CHN) d. Anastasia Rodionova (AUS) 61 63
(5) Ana Ivanovic (SRB) d. Ayumi Morita (JPN) 61 76(5)
(WC) Sloane Stephens (USA) d. (7) Julia Goerges (GER) 63 75
(8) Daniela Hantuchova (SVK) d. Barbora Zahlavova Strycova (CZE) 61 63
Zheng Jie (CHN) d. (9) Roberta Vinci (ITA) 64 62
Tamira Paszek (AUT) d. (11) Maria Kirilenko (RUS) w/o (left hip injury)
(12) Sabine Lisicki (GER) d. Kimiko Date-Krumm (JPN) 61 62
(15) Sara Errani (ITA) d. Vania King (USA) 63 62
Vera Dushevina (RUS) d. (16) Polona Hercog (SLO) 46 61 64
Alberta Brianti (ITA) d. Sofia Arvidsson (SWE) 06 76(5) 76(7)
Christina McHale (USA) d. Alla Kudryavtseva (RUS) 62 31 ret. (dizziness)
Virginie Razzano (FRA) d. (Q) Marina Erakovic (NZL) 61 63
Coco Vandeweghe (USA) d. (LL) Olga Savchuk (UKR) 67(7) 64 63

VANCOUVER, KANADA - Tako kot Polona Hercog je tudi Luka Gregorc (534. na ATP) obstal v 2. krogu. Luka se je po dolgem času prebil na turnir serije challenger in v Kanadi mu je na močnem turnirju z denarnim skladom 100.000$ uspelo zmagati v 1. krogu glavnega dela, v 2. krogu pa je bil 2. nosilec turnirja Američan Bobby Reynolds premočen in je zmagal s 6:4, 4:6, 6:2 v nizih!

Na turnirju nastopa še Grega Žemlja, ki je 3. nosilec in se bo danes zvečer pomeril z Američanom Stevom Johnsonom, ki je prišel v glavni del s povabilom organizatorja!

Luka Gregorc se je po dolgem času dobro odrezal na turnirju serije Challenger

Slab dan Slovenk in Slovenca na turnirjih po svetu sta s porazoma zaključili tudi Maša Zec-Peškirič, ki je v Hechingenu izgubila proti Poljakinji Anni Korzenjak s 6:2, 6:1 in Anja Prislan, ki je v Istanbulu izgubila proti Indijki Ashvaryji Shrivastavi s 7:5, 7:5 v nizih!

foto : Marko Sivec, images.google