Žemlja pričakovano v 2. krog Vancouvra (Challenger)!

03.08.2011
VANCOUVER, KANADA - Drugi slovenski teniški igralec Grega Žemlja (130. na ATP) je uspešno začel misijo na ameriškem kontinentu, ki bo višek s turnirji doživela z zadnjim Grand Slamom sezone v New Yorku.

24-letni Gorenjec, je v 1. krogu zelo močnega Challenger turnirja (100,000 USD) v olimpijskem Vancouvru igral z neznanim domačinom Stevenom Diezom ter ga tudi pričakovano ugnal, vendar vse vendarle ni šlo gladko.  Po 1 uri in 10 minutah je 456. igralca s teniške lestvice ATP že soočil z zaključno žogo (6-1, 5-3), potem pa je moral za dokončen vstop v 2. krog še kako garati. Rezultat 6-1, 7-6(6).

20-letni Kanadčan se je dobro upiral v 2. nizu, ko je kar štirikrat ukradel servis Žemlji, ki je v prvem nizu prišel do treh brejkov iz štirih priložnosti, na prvi in drugi servis pa je prepustil le po eno točko.

Ja, prvi del igre je bil precej boljši, saj Diez ni imel niti ene priložnosti za brejk za razliko od drugega, kjer je  Grega po zaostanku 0-2 nanizal štiri zaporedne igre in pri 5-3 imel zaključno žogo pri svojem servisu, ki pa je ostala neizkoriščena.  Za nameček je Kanadčan izenačil, povrh vsega pa prišel še do četrtega brejka (!) in serviral za zmago v nizu. Grega je le izvlekel podaljšano igro, ko je poskrbel za 8. brejk v tem delu igre in nato v tesni končnici le zlomil Dieza, ki je vse skupaj ubranil tri zaključne žoge, zadnji dve v tajbrejku. Dvoboj je na koncu trajal 1 uro in 37 minut.

Gregorc (532. na ATP) bo za vstop v četrtfinale igral z 2. nosilcem Bobbyem Reynoldsom (122.), ki je danes deklasiral Avstralca Benjamina Mitchella ((6-0, 6-1), tretjepostavljeni Žemlja pa bo imel za nasprotnika zmagovalca obračuna med Američanom Travisom Rettermeierjem, ki je začel turnir na trdi podlagi v kvalifikacijah in njegovim rojakom ter povabljencem Stevom Johnsonom.