Polona Hercog začela z zmago, Katarina Srebotnik v finalu dvojic!

07.08.2011
TORONTO. KANADA - Naša najboljša teniška igralka Polona Hercog je uspešno začela kvalifikacije za nastop v glavnem delu WTA premier 5 turnirja, ki se igra v Torontu!

Kot 2. nosilka kvalifikacij je Polona Hercog v 1. krogu premagala domačinko Kimberley Ann Surin, ki je nastopila s povabilom organizatorja, z rezultatom 6:0, 7:6(3) v nizih. Polona je v 1. nizu deklasirala impresionirano nasprotnico in ji podarila teniško "kravato".  Surinova je osvojila samo 9 točk, trikrat izgubila servis, sama pa je bila brez priložnosti za odvzem.

V 2. nizu pa sta bili igralki povsem izenačeni in odločitev je padla v podaljšani igri, kjer je Polona uveljavila svoje izkušnje. Obe sta enkrat izgubili servis, Polona je osvojila 45, Kimberley Ann pa 43 točk.

V 2. krogu se bo pomerila z neugodno Britanko Heather Watson, ki je premagala 23. nosilko kvalifikacij, Južnoafričanko Chanelle Sceepers s 6:1, 6:4 v nizih

Z zmago si je že priigrala 1.995$ in 12 WTA točk!

CARLSBAD, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka v igri dvojic Katarina Srebotnik, pa se je s partnerico Čehinjo Kveto Peschke uvrstila v finale WTA turnirja v Carlsbadu, kjer je Polona Hercog ta teden izpadla v 2. krogu med posameznicami! V polfinalu sta bili prvi nosilki turnirja boljši od italijanske naveze Roberta Vinci/Sara Errani v super podaljšani igri, ki je odločila zmagovalki. Rezultat se je na koncu glasil 3:6, 6:4, 10:7!

Finalistki sta si tako že priigrali 19.000$ in 320 WTA točk!