Preobrat Hercogove v četrtfinalu Bukarešte ni prinesel zmage!

11.07.2014
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je izgubila četrtfinale WTA turnirja v Bukarešti po dramatičnem boju z domačinko Monico Niculescu.

23-letna Polona Hercog (61. na WTA) je v 2. krogu rešila dvoboj po tajbrejku 3. niza, tokrat v četrtfinalu ni imela te sreče in znanja.

Po izgubljenem uvodnem nizu z 68. tenisačico sveta Monico Niculescu je preobrnila potek, dobila drugi del, v tretjem pa dvakrat izničila brejk prednosti, ustavilo pa se je v podaljšani igri. Po 2 urah in 41 minutah je domačinka zmagala s 6-2, 2-6 in 7-6(3).

Že na začetku 1. niza smo videli 3 brejke, Romunka pa je ob podpori gledalcev povedla s 4-2 in imela servis. Imela je kar precej dela, da ga je osvojila, ob pomoči nevsiljenih napak Slovenke. Polona je nadaljevala s slabim servisom tudi v 8. igri in Monica je na lahek način prišla še do enega brejka in vodstva z 1:0 v nizih.

Obrnjena zgodba je bila v drugem delu tekme. Prva slovenska tenisačica na WTA lestvici si je priigrala brejk, ga potrdila in v 7. igri še enkrat vzela servisno igro. Romunka je v naslednji izmenjavi sicer poskušala omiliti rezultat, vendar je Polona ubranila napade in izenačila izid v nizih, razlog pa je bilo boljše serviranje.

Žal premoči ni znala vnovčiti že na začetku odločilnega niza, kar je 26-letna Slatičanka, ki živi prav v Bukarešti, znala izkoristiti. Hitro je ušla na 3-0, pa 4-1, borbena Štajerka pa ni popustila. Vztrajno je lovila priključek in uspel ji je ribrejk v 7. igri, nato pa sta poskrbeli za dramatični zaključek. Brejk Romunke in še en ribrejk Slovenke smo videli, kar je botrovalo podaljšani igri, v kateri pa je po 2-3 Polona izgubila dve točki na svojem servisu in vrnitve ni bilo več.

Dvoboj je trajal le minuto dlje kot prejšnji (2. krog) le, da je varovanka trenerja Krajana tokrat potegnila kratko. Iz Bukarešte se vrača s 60 točkam in 5,900 USD (bruto).