Šafarova po maratonu ustavila Hercogovo v četrtfinalu Nürnberga!

13.06.2013
NÜRNBERG, NEMČIJA - Polona Hercog (100. na WTA) je bila zelo blizu uspehu in polfinalu na WTA turnirju v Nürnbergu, toda v ključnih trenutkih je 5. nosilka Lucie Šafarova dobila 2 igri zapored in zmagala po 2 urah in pol.

V londonskem Queensu je v osmini finala Čeh Tomaš Berdych pričakovano izločil Grego Žemljo, ironično pa je v nemškem Nürnbergu v četrtfinalu izpadla Polona Hercog. Najboljšo slovensko tenisačico je ugnala nekdanja punca Tomaša Berdycha, Lucie Šafarova. 5. nosilka je po 2 urah in pol imela na koncu bolj mirno roko ter v 3. nizu izvlekla zmago po zaostanku 2-4. Končni izid je bil 7-6(5), 3-6 in 6-4.

22-letna Hercogova je našla pot k vrhu elitnega tenisa, kljub današnjemu porazu proti favorizirani češki tenisačici, ki je na WTA lestvici na 30. mestu, tako visoko, kot Polona še ni bila v karieri. Šafarova je bila lani že 12., kar priča o njeni moči na terenih, medsebojni rezultat s Štajerko pa je danes popravila na 3-1.

Polona je v zadnjih treh tednih nanizala tri odlične rezultate. Po naslovu na ITF turnirju Infond Open pred domačimi gledalci, je bila v polfinalu močnega ITF turnirja v Marseillu (100,000 USD), tokrat pa je prišla med osem na 235,000 USD vrednem dogodku v Nürnbergu, na poti do četrtfinala pa izločila tudi drugopostavljeno Klaro Zakopalovo.

Današnji uvodni niz je trajal 65 minut, odločitev pa je padla šele v tajbrejku, ko je Čehinja imela mirnejšo roko. Pred tem sta obe držali servisne igre na peščeni podlagi. V 1. igri je imela Polona 4 brejk priložnosti, pa se je Šafarova izvlekla, tako kot se je Polona v 10. igri z ubranjenim 'set pointom', nato še v podaljšku s tremi izničenimi žogicami za niz. Drugi del  je v popolnosti odšel v roke Slovenki, ki je z odvzemom servisa za 3-1 pobegnila in se ni več ozirala nazaj. Zmagovalko je prinesel odločilni, 3. niz, kjer sta si tekmici kar dvakrat izmenjali brejk, obakrat pa je Polona izpustila prednost. Na koncu se je soočila s servisno igro za obstanek (4-5), imela prednost, ki pa je ni znala končati s točko. 26-letna Šafarova je pograbila prvo priložnost in odhitela v polfinale.

Polona Hercog je bila blizu polfinalnemu nastopu v Nürnbergu

''Turnir tukaj v Nurnbergu je bil zelo pomemben. Po kvalifikacijah v Franciji ( RG ), je bil to moj prvi WTA turnir po zelo dolgem času. Ne glede na dobre igre na turnirjih ITF so moji apetiti seveda večji. Pri sebi že čutiš kako si pripravljen, vendar dokler ne stopiš na igrišče in se pomeriš proti igralkam na tovrstnih turnirjih, so dvomi vedno prisotni. Popravnih izpitov je tu zelo malo. Priložnosti, ki ti jih dajo tekmice na tem nivoju je malo in te je potrebno izkoristiti. Čeprav od vseh poslušam kako je moja igra iz tekme v tekmo boljša, mi to ne pomaga veliko. Če bi imela v tem obdobju za seboj že nekaj več podobnih tekem z igralkami iz zgornje polovice lestvice WTA, bi to srečanje danes verjetno dobila. Četrtfinale je res dober rezultat, sama pri sebi pa vem, da sem sposobna še veliko več! Z ekipo očitno delamo v pravi smeri, zato zelo optimistično zrem v nadaljevanje sezone'', je za sedmo silo povedala Polona, ki se zaveda, da je priložnost za lepo zmago in še boljši rezultat splavala po vodi.