Dober začetek Polone Hercog v Bukarešti!

07.07.2014
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je veselila zmage v 1. krogu WTA turnirja v Bukarešti.

Prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog (61. na WTA) se je preselila na peščeni WTA turnir v Bukarešto, ki se igra za denarce v višini 250,000 USD. Štajerka je 8. nosilka, v 1. krogu pa je po 1 uri in 27 minutah premagala Ano Tatišvili, ki ima od letos ameriški potni list, s 6-4, 6-3.

Uvodni niz je bil kar tesen, več od igre pa je na začetku imela 24-letna rojena Gruzijka, sicer 108. tenisačica sveta, ki je zapravila 4 brejk priložnosti. Polona, ki ni imela niti ene do desete igre, je stopila na plin ob pravem času. Takoj, ko si je zagotovila priložnost za odvzem servisa jo je izkoristila in s tem dobila tudi uvodni niz.

V drugem delu sta obe servirali slabše in videli smo 5 brejkov, a enega več na strani varovanke trenerja Krajana, ki je bila pač boljša tekmica in si je zaslužila najmanj 2. krog v romunski prestolnici.

Kot 8. nosilka ima Hercogova ugoden žreb tudi v 2. krogu, nato pa jo verjetno čakata domačinki Niculescu in Halep.