Prevlada Francozov in izpad obeh Srbov v Montpellieru!

07.02.2013
V Čilu in Franciji so danes dokončali dvoboje 2. kroga. Kot ponavadi, v četrtek dobimo četrtfinaliste.

VINA DEL MAR, ČILE - Največje presenečenje današnejga dne na ATP 250 teniškem turnirju v Čilu je zmaga Horacia Zeballosa nad 4. nosilcem Pablo Andujarjem.

Zeballos se ni soočil z brejk priložnostjo na čilenskem pesku ter je zmagal s 6-3, 6-3, za preboj v polfinale pa bo moral premagati še enega Španca, Alberta Ramosa. Slednji je dobil bitko s Filippom Volandrijem po 2 urah in 18 minutah (6-7(5), 6-3, 7-5).

6. nosilec Paolo Lorenzi je ugnal Tommya Robreda s 6-4, 6-4, v vsakem nizu pa mu je bil dovolj en brejk.

Največja zvezda na prvem izmed peščenih južnoameriških turnirjev turneje 'Golden Swing' je seveda Rafael Nadal. Španec se je vrnil na terene po sedemmesečni odsotnosti, včeraj pa zabeležil rutnirano zmago.

Viktor Troicki je predal še pred koncem obračuna

MONTPELLIER, FRANCIJA - V Montpellieru, enemu izmed najbolj hitrorastočih mest v Franciji, te dni poteka turnir 'serije 250'. V četrtek se je zaključil drugi krog tekmovanj, z dosedanjim potekom pa so lahko najbolj zadovoljni domačini. Med osem najboljših se jih je uvrstilo kar pet (!), štirje so si nastop v četrtfinalu priigrali v četrtek.

Za val navdušenja je poskrbel Michael Llodra, ki je na navdušenje domače publike v 'Areni', ki sprejme 14.500 gledalcev, proti vsem pričakovanjem izločil devetega igralca sveta Janka Tipsarevića. Llodra se v celotnem srečanju ni soočil niti z eno samo brejk priložnostjo Tipsarevića, sam pa je izkoristi eno od desetih – dovolj za zmago s 7:6 in 6:3!

A tu se 'francoski šov' ni zakjučil. Za pravo poslastico bi lahko označili obračun med domačima matadorjema – Richardom Gasquetom in Gaelom Monfilsom. Oba sta v preteklosti že slavila v Montpellierju, Gasquet je lovoriko dvignil leta 2006, Monfils pa 2010. Igralca, ki na domačih tleh uživata velik sloves, sta ponudila izjemno teniško predstavo, na koncu pa je bil s 6:3, 2:6 in 6:3 boljši Gasquet.

Izkazal se je tudi Gilles Simon, četrtopostavljeni na turnirju je proti Špancu Arnau Brugues-Daviju izstrelil 12 asov ter si priboril 14 brejk priložnosti. Kljub strah vzbujajoči statistiki je za zmago potreboval 90 minut, srečanje se je končalo s 7:6 in 6:2.

Open Sud de France
Kraj: Montpellier (FRA)
Datum: 04.02.2013 - 10.02.2013

6-Julien Benneteau (France) beat Victor Hanescu (Romania) 6-4 6-4
3-Richard Gasquet (France) beat Gael Monfils (France) 6-3 2-6 6-3
Michael Llodra (France) beat 2-Janko Tipsarevic (Serbia) 6-3 7-6(4)
Sergiy Stakhovsky (Ukraine) beat Tatsuma Ito (Japan) 6-7(4) 6-4 7-6(3)
4-Gilles Simon (France) beat Arnau Brugues (Spain) 7-6(5) 6-2
Jan Hajek (Czech Republic) beat 7-Viktor Troicki (Serbia) 6-0 4-2 (Troicki retired)

pripravil: L.S. in Žan Tavčar