Nadal se je vrnil na igrišča z zmago; Presenetljiv izpad Monaca in jezni Veić

07.02.2013
V tem tednu so na spoedu kar trije teniški turnirji serije ATP. Dva potekata v Evropi (trda podlaga), eden pa v na pesku v Južni Ameriki.

VINA DEL MAR, ČILE - Veliko presenečenje je izpad drugega nosilca Juana Monaca! Argentinec je v drugem krogu proti vsem pričakovanjem klonil proti 93. igralcu sveta, Guillaumeu Ruffinu. 22-letni Francoz si je priigral kar deset brejk priložnosti, izkoristil je dve, kar je bilo dovolj za zmago s 7:6(3) in 6:4. Ruffin je tako dosegel še 11 zmago v ATP karavani, drugo proti TOP 20 igralcu sveta. Podoben skalp mu je uspel lansko leto na domačih tleh, ko je bil na 'Open de Sud' v Parizu boljši od Feliciana Lopeza.

Monaco v letošnji sezoni kaže blede predstave. Ni prvič, da je izpadel že v uvodnem nastopu na turnirju, spodrsnilo mu je tudi na nedavnem OP Avstralije, v prvem krogu je klonil proti Andreju Kuzjecovu.

Definitvno je največje zanimanje danes pritegnil peščeni kralj Rafael Nadal. 26-letni Španec je zaigral prvič med posamezniki po juliju 2012, ko je izgubil v Wimbledonu. Poškodba kolena in viroza na začetku letošnjega leta sta ga od nastopov oddaljila kar za sedem mesecev, no, sedemkratni zmagovalec Roland Garrosa je spet tu.

Argentinec Federico Delbonis je imel čast, da se je prvi po dolgem času zoperstavil Nadalu na njegovi podlagi in po pričakovanju teren zapustil poražen. Veliko se je ugibalo, kako je pripravljen Rafa, a današnja zmaga še ne prinaša razodetja. Nadal se je odločil, da bo začel na turneji 'Golden Swing' ter pilil formo, ki naj bi vrhunec seveda dosegla na njegovem dvorišču, peščeni ATP turneji po Evropi in zaključkom na Roland Garrosu. V 1. nizu je Argentincu celo uspelo enkrat odvzeti servisno igro Majorčanu, ki je na koncu slavil s 6-3, 6-2 po 1 uri in pol igre.

Benoit Paire je v četrtfinalu domačega turnirja v Montpellierju

MONTPELLIER, FRANCIJA - Finec Jarkko Nieminen je v 2. krogu ATP teniškega turnirja serije 250 v Montpellierju izločil petopostavljenega Nikolaja Davidenka po dveh zaporednih nizih (6-3, 7-6(8)). Verjeli ali ne, za Finca je bila to prva zmaga nad Rusom po skoraj desetih letih, v Montpellierju pa se je tretjič uvrstil med ossem najboljših, kjer je že bil leta 2010 in 2012.

Srb Viktor Troicki, ki zadnja štiri leta končuje sezono v TOP 40, je imel v 1. krogu kar nekaj dela z neznanim domačinom, 18-letnim Lucasom Pouillom. Čeprav se Srb ni soočil z brejk priložnostjo, se mu je Francoz kar dobro upiral.

Francoz Benoit Paire je premagal Belgijca Steva Darcisa, a je za preboj v četrtfinale potreboval ubranjeno zaključno točko. Le to mu je uspelo v tajbrejku 2. niza, ko se je znašel le orak od poraza, toda na koncu mu je uspelo slaviti po 2 urah in 16 minutah.

M Llodra (FRA) d K De Schepper (FRA) 63 63

Antonio Veić je bil razočaran nad navijanjem. Po porazu je besnel nad igralci športnih stav

ZAGREB, HRVAŠKA - V hrvaški prestolnici nestrpno pričakujemo četrtek, ko bosta v 2. krogu četrtfinale iskala Grega Žemlja in Blaž Kavčič.

Žemlja se bo po pozno popoldne meril s 1. nosilcem Marinom Čilićem, nasprotnika pa je danes dobil tudi Blaž Kavčič. Ljubljančan se bo po pričakovanju dobil na zmenku s Ciprčanom Marcosom Baghdatisem, ki pa ni imel lahkega dela v uvodnem srečanju. Namučil ga je Nemec Tobias Kamke, ki je dobil 1. niz po podaljšani igri, v tretjem pa klonil s končnim izidom 6-7, 6-2, 6-4. Obračun Kavčiča in Baghdatisa bo približno ob 12.30.

Nizozemec Robin Haase je izločil domačina Antonia Veića. Igralec iz Malega Lošinja je odlično začel ter efektno zaključil uvodni niz, drugi niz pa je v njegovi igri prinesel padec. V tretjem je Nizozemec povedel 2-0 in se ni več oziral nazaj. Še bolj kot poraz, je Veića razjezilo navijanje dela zagrebškega občinstva za Haaseja. Predpostavljamo, da so ti 'čudaki' navijali za nasprotnika zaradi športnih stav. Kvota za zmago Nizozemca je bila 1.40.

''To je sramota. Takšne ljudi je treba vreči iz dvorane. To se mi je zgodilo le še enkrat na Challengerju. Neverjetno je, da se ti kreteni pojavljajo v dvorani in navijajo proti svojemu rojaku. To so ''majmuni'', ki ne bi smeli tenisa videti niti od blizu'', je bil jezen Veić po porazu.

V četrtfinale se je prvi uvrstil branilec naslova Mihail Južni. Rus, ki je bil v 1. krogu prost, je s 6-3, 6-2 ugnal Nizozemca Igorja Sijslinga.