Gonzalez začel sezono v Vina del Maru z zmago; Južni izločil nekdanjega zmagovalca Zagreba!

01.02.2012
Na teniških turnirjih serije ATP po svetu, so včeraj igrali dvoboje 1. kroga. Danes v Zagrebu nastopa Grega Žemlja. V 1. krogu bo ob približno 12.30 igral proti Hrvatu Antoniu Veiću.

ZAGREB, HRVAŠKA - V nam bližnjem Zagrebu je včeraj na ''parket'' dvorane Športov stopil tudi prvi lopar Slovenije Blaž Kavčič. V dvoboju z velikanom Ivo Karlovićem je prišel do več asov, vendar do zmage ni zmogel, zato se že poslavlja s turnirja brez osvojene točke.

V hrvaški prestolnici igra kar nekaj znanih imen, eden teh pa je tudi Rus Mihail Južni. Ko 3. nosilec je v uvodnem obračunu izločil Sergeja Stahovskega, ki je Zagreb osvojil leta 2008. Južni ima sedaj razmerje z Ukrajincem 3-1, v drugem nizu pa je že serviral za zmago pri 5-4. No, dokončno jo je moral potrditi po 139. dobljenem tajbrejku v karieri. Stahovski je leta 2008 prišel do slavja na zagrebškem Indoorsu kot srečni poraženec v kvalifikacijah.

Ivo Karlović je včeraj izločil Blaža Kavčiča

Dvakratni finalist skoraj 400,000 evrov vrednega turnirja Michael Berrer je bil boljši od Švicarja Chiudinellija, Lukasz Kubot pa je deklasiral Italijana Violo. Zlahka se je v 2. krog uvrstil tudi Avstrijec Jurgen Melzer. Potem, ko je zamudil prijavo na turnir in so mu odbili 'wildcard', se je znašel v kvalifikacijah, kjer je v 2. krogu premagal tudi našega Janeza Semrajca. Avstrijec, lani že 8. igralec sveta, je včeraj po dveh nizih s 6-1, 6-3 odpihnil Philippa Petzchnerja, sicer njegovega partnerja v dvojicah. Ja, ne bi bilo čudno, če bi Melzer na koncu tudi zmagal v Zagrebu, a bo moral zato dobiti še štiri tekme. 6. nosilec Marcos Baghdatis je po treh nizih zlomil odpor Lukasa Rosola. Zmagovalec Zagreba 2007 je v 3. nizu izkoristil obe brejk priložnosti in se tako veselil napredovanja. Baghdatis je v Zagebu zelo priljubljen, saj njegovo dekle prihaja iz Hrvaške. To je tenisačica Karolina Šprem.

Danes se bo občinstvu predstavil tudi Grega Žemlja, ki je kot zadnji ujel glavni del tekmovanja. Njegov tekmec bo domačin Antonio Veić (wildcard), katerega je premagal že dvakrat, lani in predlani, vendar sta se dvoboja odvijala na pesku. Glede na to, da je podlaga v Zagrebu med počasnejšimi, bodo razmere vsaj malo podobne pesku. Tekma je na sporedu kot druga na osrednjem igrišču (verjetno okrog 12.30).

PBZ Zagreb Indoors
Kategorija: ATP World Tour 250
Datum: 30.01.2012-05.02.2012
Žreb: S-28 D-16
Podlaga: Trda (dvorana)
Nagradni sklad: € 398,250

31.01.2012 R32 (3)  M Youzhny  defeats  S Stakhovsky  64 76(4)

Feliciano Lopez je v Montpellieru 5. nosilec

MONTPELLIER, FRANCIJA - V Montpellieru, kjer so prevzeli ATP turnir iz Lyona, so prvi štirje nosilci prosti v uvodnem krogu. Ostali trije v 1. krogu niso grešili.

Največ dela za vstop v 2. krog je imel Finec Jarkko Nieminen, ki je domačina Teixeiro lomil tri nize. Skandinavec je prejšnji mesec v Sydneyu prišel do druge lovorike v karieri, na igrišču v dvorani ARENA pa je za uvod preživel 2 uri in 6 minut. 5. nosilec Feliciano Lopez je izločil Igorja Kuničina. V 2. nizu je Španec, ki je na OP Avstralije izgubil v 4. krogu proti kasnejšemu finalistu Nadalu, v podaljšani igri rešil žogico za niz.

Philipp Kohlschreiber je v Franciji 7. nosilec, za začetek pa je bil boljši od Olivierja Rochusa iz Belgije. S tem se mu je maščeval za poraz, ki ga je doživel prejšnji mesec na turnirju v Aucklandu. 31-letni Rochus je na Novi Zelandiji prišel vse do finala, kjer ga je ustavil David Ferrer. Ostale rezultate 1. kroga si poglejte spodaj.

Open Sud de France
Nagradni sklad: $ 398,250

31.01.2012 R32  P Mathieu  defeats  C Stebe  64 64
31.01.2012 R32 (5)  F Lopez  defeats  I Kunitsyn  64 76(7)
31.01.2012 R32  E Roger-Vasselin  defeats  R Bautista-Agut  75 62

Nekdanji olimpijski zmagovalec Nicolas Massu je v prvem krogu proti Delbonisu ujel le tri igre

VINA DEL MAR, ČILE - Domači favorit Fernando Gonzalez je v prvem dvoboju letošnjega leta s 6-4, 6-4 ugnal Španca Pereja Ribo. Gonzo je manjkal večino leta 2011 zaradi poškodbe kolena, tekmo s Špancem pa je dobil po 1 uri in 28 minutah. Čilenec je štirikratni zmagovalec turnirja, ki se je lani igral v Santiagu, zadnjič pa je dvignil lovoriko leta 2009, ko je v finalu premagala Acasusa.

''Vesel sem, da spet igram pred domačim občinstvom. Sanjal sem o tem, saj je pred svojimi vedno najlepše'', je povedal Gonzalez po tekmi s Špancem.

Petopostavljeni Albert Montanes ni imel težav s kvalifikantom Rubenom Ramirezom-Hidalgom. Montanes, ki je že dvakrat prišel do polfinala na čilenskem ATP turnirju serije 250, je izkoristil 6 žog za brejk od 8, rojaka pa je pospravil po 1 uri in 20 minutah. V 2. krog peščenega turnirja je odšel tudi 7. nosilec Carlos Berlocq, ki se ta teden nahaja na 55. mestu, kar je najvišje v njegovi karieri.

Paolo Lorenzi in Frederico Gil sta si razdelila po en niz, nato pa je komando prevzel Portugalec in v 3. nizu kar štirikrat odvzel servis Italijanu za slavje s 6-3, 5-7, 6-1. Na koncu je Gilu uspelo kar 8 brejkov iz 22 priložnosti. V 2. krog so se včeraj uvrstili še Delbonis, Chardy, Dutra Silva, Zeballos in Junqueira.