Črni petek Čilića v Memphisu; Za naslov med dekleti Erakovičeva in Lisicki

23.02.2013
MEMPHIS, ZDA - Hrvaški tenisač Marin Čilić je v petek izpadel v obeh konkurencah, na ATP 500 turnirju v Memphisu. V ženskem finalu se bosta pomerili Novozelandka Marina Erakovič in Nemka Sabine Lisicki.

Hrvat Marin Čilić v četrtfinalu ATP turnirja v Memphisu ni imel nobenih možnosti.  S 6-4, 6-2 ga je izločil Japonec Keji Nišikori. Medjugorec je bil brez rešitve v tekmi z Japoncem, bolj ko se je dvoboj nagibal h koncu, bolj je bil nervozen. Še preden je Nišikori naredil brejk v 2. nizu, se je znesel tudi nad loparjem, vse skupaj pa je vodilo v gladek poraz. Da je bil petek še bolj črn, je Marin nato izgubil tudi obračun dvojic.  Ja, če je v 2. krogu še uspel ubraniti tri zaključne žoge in zmagati, je včeraj igral stransko vlogo. 23-letni igralec iz dežele vzhajajočega sonca se je zasluženo uvrstil v polfinale, kjer se bo pomeril z Avstralcem Marinkom Matoševićem. Le ta je po treh nizih izšel kot zmagovalec v dvoboju z Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom.

Keji Nišikori je brez težav preskočil Marina Čilića

Odličen teden je Američanu Jacku Socku prekinil Feliciano Lopez. Sock je imel za nastop posebno povabilo organizatorja, vendar do polfinala ni zmogel. Levoroki Španec je zmagal s 6-4, 6-3 in je prvi Španec po Joseju Higuerasu in letu 1978, ki je prišel med štiri v Memphisu. Njegov tekmec v polfinalu bo 63. igralec sveta Denis Istomin, ki je po 1 uri in 37 minutah ugnal domačina Michaela Russella s 6-4, 7-6(5). Istomin in Lopez sta nazadnje igrala leta 2010, oba prejšnja medsebojna dvoboja pa sta pripadla Špancu.

Sabine Lisicki bo v soboto poskušala priti do 4. turnirske zmage, tretje na ameriških tleh

V finalu ženske konkurence se bosta pomerila Marina Erakovič (na uvodni sliki) in Sabine Lisicki.

Erakovićeva še nikdar v karieri ni zmagala na turnirjih serije WTA, do prvenca jo tako loči le še ena stopnička. V polfinalu je izgledala zelo suvereno, saj je Švicarko Stefanie Voegele premagala s 6-2, 6-4. V finalu bo nastopila tretjič, prepreka pred prvim slavjem kariere pa bo Nemka Sabine Lisicki. Lani jo je v finalu Memphisa premagala Sofia Arvidsson.

Vsekakor Novozelandki ne bo lahko. Pomerila se bo s 3. nosilko, ki je v polfinalu s 7-5, 7-5 izločila Magdaleno Rybarikovo. V obeh nizih je bila Nemka na pragu poraza. Slovakinja je v uvodnem delu imela v rokah aktiven rezultat, 5-2, kasneje pa celo zapravila žogo za niz, v drugem pa je vodila 5-4 in imela še eno žogico za 'set'. No, Lisickijeva je dobila zadnjih pet iger v 1. nizu in zadnje tri v drugem za vstop v veliki finale, sedmega v karieri (3-3). Od treh naslovov je dva osvojila na ameriških tleh. V medsebojnih dvobojih z Erakovićevo vodi 2-1, premagala jo je tudi pred kratkim v četrtfinalu Pattaye. Treba je še poudariti, da so se vsi trije obračuni končali po treh nizih.

U.S. National Indoors Tennnis Tournament / U.S. National Indoors Tennis Championship
Kategorija: ATP World Tour 500 / WTA International
Datum: 18.02.2013 - 24.02.2013
Nagradni sklad: $ 1,212,750 / $ 235,000

Četrtfinale (moški):

Denis Istomin (Uzbekistan) beat Michael Russell (U.S.) 6-4 7-6(5)
Feliciano Lopez (Spain) beat Jack Sock (U.S.) 6-4 6-3
Marinko Matosevic (Australia) beat 7-Alexandr Dolgopolov (Ukraine) 6-7(6) 6-2 6-4
5-Kei Nishikori (Japan) beat 1-Marin Cilic (Croatia) 6-4 6-2