Rafael Nadal kralj rdečega peska, padel na modrem!

11.05.2012
MADRID, ŠPANIJA - Španski teniški matador Rafael Nadal, je dokaj presenetljivo položil "orožje" v osmini finala na ATP 1000 turnirju v Madridu!

Rafael Nadal se je pred turnirjem veliko pritoževal nad modro peščeno podlago, ki so jo postavili namesto klasične rdeče in na koncu mu je to prineslo nesrečo. V osmini finala je prvič v karieri izgubil proti rojaku Fernandu Verdascu, ki je slavil s 6:3, 3:6, 7:5 v nizih. Fernandu je uspelo šele v 14. medsebojnem dvoboju!

Modra podlaga dela čudeže.

Kako drugače povedati, da je Rafael Nadal, nesporen kralj peščene podlage, prvič v karieri izgubil s Fernandom Verdascom, rojakom, ki je bil 13x zapored njegova stranka. Nando je prvin in tretji niz osvojil z dvema brejkoma ter ostal brez besed medtem, ko je Rafa sporočil, da naslednje leto nanj sploh ne računajo.

''Zmaga nad najboljšim igralcem na pesku in to po številnih porazih, je zame nekaj največjega kar mi je uspelo v karieri. Nimam besed, ki bi opisale mojo srečo'', je povedal Verdasco po dvoboju.

Fernando Verdasco je dejal, da ga nihče ne more premagati 14 x zapored... .

Kritike Nadala na račun podlage niso bile iz trte zvite. 2. igralec sveta je neprestano drsel (tako kot tudi Verdasco), s tem pa ni bil siguren pri točkah. No, ne bi bilo pošteno, da bi pozabili povedati, da je Verdasco zmago povsem zaslužil ter je odigral eno najboljših tekem v karieri.

''Gibanje na igrišču je zame zelo pomembno. Žal nisem mogel teči in udarjati žogice tako kot znam. No, izgubil sem, ker je bil moj nasprotnik boljši. Fernando si je zmago zaslužil, mene pa naslednje leto tu ne bodo videli, če bo podlaga ostala enaka'', je povedal 2. igralec sveta, ki bi lahko po koncu turnirja v Madridu izgubil svoj položaj na lestvici. Prehiti ga lahko večni rival Roger Federer, a zato potrebuje v nedeljo dvigniti pokal.

Švicarski teniški maestro je imel danes veliko lažje kot včeraj, ko mu je 'paral živce' Kanadčan Miloš Raonić. Francoza Richarda Gasqueta je premagal gladko s 6-3, 6-2, porabil pa je le 58 minut. 30-letni Baselčan je zadel 31 winnerjev in prišel do treh brejkov iz šestih priložnosti. V Madridu je igral devetkrat, prav vsakič pa se je uvrstil v četrtfinale. Leta 2006 je slavil, ko se je turnir igral še na trdi podlagi, leta 2009 pa na pesku. Tisto leto so Masters prestavili iz jeseni na pomlad. Federer se bo v čertfinalu pomeril s Špancem Davidom Ferrerjem, proti kateremu ne pozna poraza (12-0). Na peščeni podlagi sta igrala štirikrat. Nekaj podobnega (serijo zmag) ima v žepu Ferrer tudi proti rojaku Nicolasu Almagru, s katerim je danes prekrižal lopar. Toda, David je danes garal kot že dolgo ne. Za vstop med osem najboljših je moral ubraniti tri zaključne žoge, vse v tajbrejku tretjega niza, sam pa je po 2 uarh in 53 minutah izkoristil prvo. Almagra je premagal še desetič.

Modri pesek v magični kocki bo še dolgo časa na tapeti teniških igralcev

Juan Martin del Potro je v osmini finala zaustavil Marina Čilića. Trenutno 11. igralec sveta, doma iz Tandila v Argentini, se je tretjič letos pomeril s Hrvatom in tudi tretjič zmagal. Prvi niz je gladko pripadel Delpu, v drugem pa je Čilić pri 2-1 zapravil šest brejk priložnosti. Za tem, je Južnoameričan dobil vse igre, Hrvatu pa ni pomagalo tudi metanje loparja. Za ta 'podvig' je prejel tudi opomin sodnika. Juan Martin del Potro se bo jutri udaril z Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom, ki je v 3. nizu po tajbrejku izločil Joja-Wilfrieda Tsongo. Dolgopolov je zabeležil drugo zmago v karieri nad TOP 5 tenisačem sveta, drugič letos pa je vstopil v četrtfinale. Proti Argentincu bo moral pokazati vse svoje znanje, temu dodati pa še kakšeno magično točko, saj Delpo letos na pesku še ne pozna poraza.

Aleksandr Dolgopolov bo v četrtfinalu igral z Del Potrom, ki letos ne pozna poraza na peščeni podlagi

6. nosilec Tomas Berdych se je poigral s tekmecem v osmini finala. Gael Monfils je uspel ujeti le eno igro v vsakem nizu. Nič čudnega, če pa je Čeh na svoj začetni udarec osvojil kar 28 točk od 32, vse skupaj pa končal po le 50 minutah. Berdychov naslednji nasprotnik bo danes presrečni Fernando Verdasco (beri zgoraj).

Podobno kot Federer, se je v svojem drugem dvoboju na modrem pesku zbral tudi 1. igralec sveta in branilec naslova Novak Djoković. V zanj težkem obračunu s Stanislasom Wawriniko je izšel kot zmagovalec - devetič zapored. V prvem nizu je pri 5-4 izpustil štiri 'set'' žoge, vendar je v tajbrejku vse nadoknadil. V drugem delu tekme je hitro prišel do brejka, Švicar pa se je trudil ujeti tekmeca, a žal neuspešno. Nole je zmagal po 1 uri in 45 minutah igre ter se bo v četrtfinalu pomeril z rojakom in prijateljem Jankom Tipsarevićem, ki je presenetil Francoza Gillesa Simona s 7-6, 5-7 in 6-1.

''Podlaga je takšna kakršna je in ta trenutek nimamo kaj narediti'', je danes izjavil Srb za sporno modro peščeno podlago. V novonastali, težki situaciji za igralce, se je odločil napraviti vse, da ubrani naslov.