VIDEO! V dvoboju teniških velikanov na koncu Nadal premagal Djokoviča!

11.08.2013
MONTREAL, KANADA - Kanadčan Miloš Raonič in Španec Rafael Nadal sta finalista ATP 1000 turnirja v Montrealu!

Kanadčan  Miloš Raonič je na domačem ATP1000 turnirju v Montrealu prišel do največjega uspeha kariere - finala, s tem pa se bo v ponedeljek prebil tudi v TOP10 na ATP lestvici, kar ni uspelo še nobenemu Kanadčanu.

Raonič je v polfinalu s 6-4, 1-6, 7-6(4) ugnal rojaka Vaseka Pospisila, v kolikor pa bi mu uspelo osvojiti naslov, pa bi bil prvi domači zmagovalec v odprti dobi tenisa. Nazadnje je to uspelo leta 1958 Robertu Bedardu

Miloš je moral pokazati vse svoje teniško znanje, da je ugnal neugodnega rojaka, ki je danes še 71. na ATP lestvici, že jutri pa bo 40. igralec sveta! Raonič je bolje začel dvoboj pred navdušenim občinstvom, ki se je zavedalo, da ima Kanada že finalista. En brejk je bil dovolj za vodstvo v nizih. Vasek je nadaljeval z agresivno igro, kar je prineslo rezultat v 2. nizu, ko je velikemu serverju Milošu prepustil le 1 igro in izenačil izid v nizih. Tretji niz je šel v podaljšano igro, kjer je bil 22 letni Raonič bolj zbran in na koncu se je veselil velike zmage!

Vasek Pospisil je v življenjski formi

"Top 10 je bil glavni cilj v letošnji sezoni in sedaj sem tam. Glede na zadnje igre se je zdelo, da bom težko dosegel cilj, a mi je uspelo in to pred domačim občinstvom. To je res dober občutek. Tokrat sva se z Vasekom pomerila na veliki sceni in upam, da se bo to v prihodnosti zgodilo še večkrat," je dejal Raonič.

"Skoraj vse daljše izmenjave so šle v mojo korist. Podaljšana igra mi je ob koncu ušla iz rok. Šel sem po točke agresivno in se ni izšlo, a ničesar ne obžalujem. Nikakor ne bi hotel izgubiti s pasivno igro. Tokrat se ni izšlo, a mislim, da je to pravi način. Tudi jaz upam, da se bova pomerila še večkrat, saj bi to pomenilo, da bom ohranil dobro formo. In ne vidim razloga zakaj ne bi bilo tako, že mesece igram zelo dobro," je rekel 23 letni Vasek Pospisil!

V drugem polfinalnem obračunu sta se med seboj pomerila št. 1 moškega tenisa Srb Novak Djokovič in kralj peska Španec Rafael Nadal, ki je po težki borbi slavil šele v podaljšani igri 3. niza s 6:4, 3:6, 7:6(2). Zaradi izjav Novakovega očeta Srdjana o "prijateljstvu" velikih rivalov, je bil dvoboj še pod večjo pozornostjo medijev. Srb je osvojil zadnja 2 turnirja pod imenom Rogers Cup(2011, 2012) in pred tem še enega leta 2007.

Djokovič je dokaj nervozno začel dvoboj in Nadal je to hitro izkoristil ter z brejkom povedel s 3:1. Novak je delal dvojne napake pri servisu in veliko grešil tako da je Rafael v 7. igri prišel še do enega brejka in povedel s 5:2. Srb se ni predal in Špancu vrnil z odvzemom servisa, a ta je nato rutinirano dobil 1. niz. V 2. nizu je Djokovič ujel svoj ritem in se umiril. Odločilen je bil brejk v 8. igri za vodstvo s 5:3 in kmalu je bil izid izenačen na 1:1 v nizih. V zadnjem nizu smo gledali gladijatorsko borbo, kjer nihče ni popuščal. Vse se je odločalo v podaljšani igri, kjer je Nadal odigral praktično brez napak. Španec je hitro povedel s 6:0 in prednost obdržal do konca!

"Premagati Novaka na katerikoli podlagi je zelo pomembno. Vedno igra na zelo visokem nivoju in za zmago moraš igrati skoraj perfektno," je dejal Nadal.

"To je bil zelo tesen dvoboj. Nekaj točk je odločilo kdo bo končni zmagovalec. Jaz sem imel svoje priložnosti tako kot tudi on. Na koncu je zmagal boljši," je rekel Djokovič, ki je s Špancem doživel prvi poraz na trdi podlagi od leta 2010!

Rafael Nadal je tako dosegel 21 zmago proti Novaku Djokoviču v njunem 36 obračunu. Srbu je preprečil, da bi postal 2. igralec v zgodovini Rogers Cupa, ki bi osvojil 3 turnirje zapored. Slavni Ivan Lendl je zmagal v letih 1987,88,89! V finalu ga čaka domačin Miloš Raonič. Nadal je do sedaj 2 x osvojil Rogers Cup(2005,2008)!

Na priloženem videu si lahko pogledate vrhunski točki in reakcijo igralcev, ko je Nadal pri mreži zadel Djokoviča direktno v obraz... .