Ribakina po finalu Šenzena osvojila turnir v Hobartu

18.01.2020
HOBART, AVSTRALIJA - Kazahstanka Jelena Ribakina je v izvrstni formi, na začetku sezone je vpisala finale in naslov.

20-letna Jelena Ribakina je v 1. krogu WTA turnirja v Hobartu izločila Tamaro Zidanšek, vse skupaj pa kot finalistka prejšnjega tedna v Šenzenu potrdila z naslovom. Kaj lepšega kot oditi v Melbourne s takšnima rezultatoma.

26.igralka sveta je prišla do druge turnirske zmage v karieri, lani je slavila še v Bukarešti. V finalu Hobarta je s 7-6(7), 6-3 odpravila 35-letno Kitajko Šuaj Žang, 4. nosilko in 30. na WTA lestvici. ''Noro, seveda. Presrečna sem z današnjo zmago, saj sem prejšnji teden izgubila v finalu ter zamudila priložnost. Bila sem zelo motivirana'', je povedala Kazahstanka, ki je v podaljšani igri prvega niza ubranila žogo za niz. V drugem je bilo veliko lažje, zmagala je po 1 uri in 33 minutah igre.

Od lanske zmage v Budimpešti je Ribakina dobila 30 dvobojev od 39 ter je v res super formi. Še lansko leto je bila v tem času 171. igralka sveta in ni mogla igrati neposredno na turnirjjih velike četverice, v ponedeljek pa je v Melbournu med nosilkami.

''Lani sem izgubula v 1. krogu kvalifikacij Melbourna, letos pa sem kar nosilka, to je odlično'', je dejala tretjepostavljena Hobarta Ribakina, ki je naredila ogomen skok v enem letu.