Roger Federer ponovno št. 2, Aljaž Bedene pridobil 11 mest!

14.05.2012
Veliki Šicar Roger Federer, je ta teden ponovno 2. igralec sveta!

Na najnovejši ATP lestvici sta Blaž Kavčič in Grega Žemlja izgubila mesto, tretji najboljši Slovenec Aljaž Bedene pa se je popravil za 11 mest in se povsem približal svoji karierni uvrstitvi. Ostali najboljši Slovenci niso bili aktivni, v ozadju pa je močno zdrsel Tomislav Ternar, ki pa bo že naslednji teden s točkami, ki jih bo prejel za polfinale futuresa v Sarajevu, na prejšnjih pozicijah!

Uvrstitve vseh Slovencev na ATP lestvici poglejte tukaj :

Grega Žemlja je imel v Pragi težave z loparjem in sodniki!

Med TOP 10 na svetu je prišlo do 2 sprememb. Švicar Roger Federer je na 2. mestu zamenjal Španca Rafaela Nadala. Roger se je vrnil na pozicijo, kjer je bil na zadnje 14. marca 2011. Švicar je po legendarnem Jimmyju Connorsu postal prvi igralec, ki je osvojil najmanj 10 turnirjev na peščeni, trdi in travnati podlagi. Federer še ni siguren, ali bo igral na ATP 1000 turnirju v Rimu. Odločitev bo sprejel do srede.

"Pred menoj je še nekaj dni in odločil se bom glede na počutje. Za menoj je težek teden. Telo čuti napore po 6 tedenski pavzi. Sem kar utrujen in upam, da se bom odločil pravilno. Upam, da bom lahko igral, definitivno jutri potujem v Rim,"!

Ponovno se je med TOP 10 prebil Argentinec Juan Martin del Potro, ki je sedaj 9., Američan Mardy Fish pa je izpadel iz deseterice. Med 100 najboljših sta do karierne uvrstitve prišla Japonec Tatsuma Ito, ki je sedaj 70. in Avstralec Marinko Matoševič na 92. mestu!