Roger Federer v manj kot uri "odpihnil" Davida Goffina in še šestič osvojil Basel!

26.10.2014
Švicarski teniški maestro Roger Federer je v velikem slogu prišel že do 6. naslova na ATP turnirju v Baslu!

BASEL, ŠVICA - 33-letni Roger Federer (2. na ATP) se ne meni za leta in igra kot v svojih najboljših časih. V finalu ATP500 turnirja v domačem Baslu je v le 51 minutah ugnal 10 let mlajšega Davida Goffina iz Belgije s 6:2, 6:2 v nizih!

Čeprav sta se tekmeca pomerila drugič, je imel Belgijec še vedno preveč spoštovanja do svojega idola iz otroških let in je bil v finalu le spremlevalec šova velikega Švicarja. Slednji je deloval kot švicarska ura in je Goffinu dopustil le 5 točk pri vračanju servisa v celotnem dvoboju. 2 brejka v vsakem nizu sta bila dovolj za gladko zmago Federerja.

Roger Federer je tako osvojil 82. ATP turnir v karieri in 5. v letošnji sezoni(Dubaj, Halle, Cincinnati, Šanghaj), ob tem je še 5 x izgubil v finalu. Trenutno ima 12 dobljenih dvobojev zapored. Sedaj ima na šestih različnih turnirjih 6 ali več zmagovalnih lovorik. V boju za št. 1 ob koncu leta ima manj kot 500 ATP točk zaostanka za vodilnim Novakom Djokovičem, na razpolago pa jih ima še 2.500 in nekaj za posamezne zmage v finalu Davisovega pokala!