Blaž Rola po zaostanku niza na koncu ugnal Giovannija Lapentija v Knoxvillu!

11.11.2015
Trenutno najboljši slovenski tenisač Blaž Rola, se je tako kot njegov soimenjak Blaž Kavčič uvrstil v 2. krog ATP Challengerja v ZDA!

KNOXVILLE, ZDA -25-letni Blaž Rola (132. na ATP) se je v 1. krogu 50.000$ vrednega ATP Challengerja v Knoxvillu pomeril z izkušenim 32-letnim Ekvadorcem Giovannijem Lapentijem (188. na ATP). Slednji sicer nikoli ni ujel dosežkov starejšega brata Nicolasa, najvišje je bil leta 2005 na 110. mestu. Dvoboj je bil precej izenačen na koncu pa se je zmage veselil Slovenec s 4-6, 6-3, 6-4 pomalo manj kot 2 urah igre!

1. niz igralca nista pokazala igre na najvišjem nivoju, a vseeno je več pokazal Ekvadorec, ki je z brejkom povedel s 3-1. Blaž se je na kratko vrnil toda še enkrat je izgubil svoj servis in Giovanni je prednost zadržal do konca.

V 2. nizu sta bila oba zelo suverena na svoj servis in odločila je edina brejk priložnost, ki si jo je priigral Rola in jo tudi izkoristil. Izid je bilv nizih izenačen in vse se je odločalo v 3. nizu! Blaž je tu nadaljeval z odličnim serviranjem, še bolj pa je pritisnil na servis nasprotnika. Od 5 brejk priložnosti je izkoristil 1 in v 10. igri realiziral drugo "match" žogico!

Blaž Rola ima v "žepu" najmanj 7 ATP točk in 860$!