Rola brez glavnega dela Melbourna

12.01.2021
DOHA, KATAR - Blaž Rola letos ne bo videl glavnega dela Odprtega prvenstva Avstralije.

Blaž Rola bo moral na nov nastop v glavnem delu prvega grand slama leta počakati še eno sezono. Danes je namreč izgubil v 2. krogu kvalifikacij, ki se tokrat izjemoma igrajo v Katarju.

Po super zmagi v 1. krogu, ko je premagal nekdanjega člana elitne deseterice Ernestsa Gulbisa, je Ptujčana v drugem s 6-2, 6-7(4), 6-3 premagal Mathias Bourgue iz Francije.

30-letni Rola ostaja pri najboljšem izidu iz OP Avstralije iz leta 2013, ko je debitiral in iz kvalifikacij prišel do 2. kroga glavnega dela. Tokratni namen mu je preprečil 26-letni Francoz, trenutno 214. igralec sveta. Rolo, 154. na ATP lestvici, je zlahka ugnal v 1. nizu. Najprej je vzel servis v 3. igri, nato še v 7. igi. Ptujčan je izsilil 3. niz po podaljšani igri 2. niza, v kateri je povedel 6/3 in malo kasneje zaključil. Pred tem sta oba držala servisne igre, več dela pa je imel Francoz. Četrta igra zadnjega dela je francoskemu tekmecu spet prinesla brejk, v naslednji pa ga je potrdil z velikimi težavami (4-1).  Slovenec se ni predal, poskušal je vse, a mu ni več uspelo ujeti priključka. Boja je bilo konec po kar 3 urah in 4 minutah.

Bourgue je vpisal 3 brejke iz sedmih priložnosti, prav ta del igre pa je vzel zmago Roli, saj je zapravil vseh osem žog za odvzem začetnega udarca. Razmerje med seboj je 1:1, saj je Blaž dobil pred tem tekmo na challengerju v Las Vegasu leta 2018.

Blaž Rola je osvojil 8 ATP točk in prejel 26.898$ denarne nagrade!