Rola na OP Argentine za začetek izločil 6. nosilca Veselya

24.02.2015
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je fantastično začel 570,000 USD vreden ATP turnir v Buenos Airesu.

Blaž Rola (85. na ATP) je v 1. krogu peščenega ATP turnirja serije 250 v argentinski prestolnici izločil kar 6. nosilca Jirija Veselya. 21-letni Čeh je padel po 91 minutah s 6-4, 6-3. Bravo.

46. igralec sveta iz Češke je bil favorit v obračunu s 24-letnim Ptujčanom, a drugega kroga se veseli slovenski teniški as. Svojo nalogo je danes proti odličnemu serverju opravil z odliko.

Rola, ki zaradi prenatrpanega urnika tokrat ne bo igral za reprezentanco v pokalu Davis, bo še kako manjkal. Na peščeni turneji v Južni Ameriki parira najboljšim, dokaz pa je tudi današnja zmaga nad favoriziranim Čehom, s katerim sta se pomerila prvič.

Tekma je bila zelo izenačena vse do 7. igre v kateri je Blaž prestavil v višjo prestavo in hitro končal ugibanja o zmagovalcu.

Prvi dve igri uvodnega niza sta se končali z brejkom, Slovencu pa je nekaj kasneje uspelo še enkrat streti začetni udarec tri leta mlajšega nasprotnika. Prednost je ohranil vse do konca. Tudi v 2. nizu je bil Blaž že na začetku zelo podjeten. 5 žogic za brejk je Veselyu še uspelo ubraniti, zagroziti z odvzemom servisa v 6. igri, a je bil Rola zbran ter je izničil žogico za morebiten zaostanek. Od tu naprej za češkega tenisača ni bilo več kruha. Dva brejka iz treh iger sta bila več kot dovolj za 2. krog, najmanj 20 točk in 8,730 USD.

Veselyu ni pomagalo niti 9 asov, saj je bil pri izkoristku 1. servisa Slovenec precej boljši. Rola je izkoristil 4 priložnosti za brejk od 12, Čeh 1/5, število osvojenih točk ob koncu je bilo 79:62.

Rola si je nekako odprl žreb z zmago nad Čehom, saj ga sedaj čaka na papirju lažji tekmec. Njegov nasprotnik bo zmagovalec dvoboja kvalifikantov med Italijanom Marcom Cecchinatom (150. na ATP) in Argentincem Facundom Bagnisem (128. na ATP).

Argentina Open presentado por Buenos Aires Ciudad
Datum: 23.02.2015 - 01.03.2015
Nagradni sklad: $ 573,750

Blaz Rola (Slovenia) beat 6-Jiri Vesely (Czech Republic) 6-4 6-3
Federico Delbonis (Argentina) beat 8-Pablo Carreno (Spain) 7-6(2) 3-0 (Carreno retired)
Juan Monaco (Argentina) beat Maximo Gonzalez (Argentina) 6-2 6-2
Paolo Lorenzi (Italy) beat Thomaz Bellucci (Brazil) 6-4 6-7(5) 6-1
5-Leonardo Mayer (Argentina) beat Stephane Robert (France) 6-0 6-1