Rola po treh nizih klonil v 1 krogu v Bendigu

05.01.2022
BENDIGO, AVSTRALIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je s porazom vstopil v teniško sezono 2022.

Drugi najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola, trenutno 181. na ATP lestvici, je od konca avgusta zabeležil le en dobljen obračun, tudi v novo teniško leto pa je vstopil s porazom. V 1. krogu Challengerja v mestu Bendigo ga je s 6-4, 3-6, 6-3 premagal Portugalec Gastao Elias.

31-letni Roila je bil 12. nosilec 58,320 USD vrednega dogodka, za začetek sezone pa je imel tekmeca po meri, 217. igralca sveta, vrstnika iz Portugalske. Ni mu uspelo priti do zmage, čeprav je pred tem tekmeca premagal v obeh medsebojnih tekmah, 2017 in 2019 na Challengerjih na pesku.

Priprava na kvalifikacije OP Avstralije se ni začela najbolje. V 2 urah in 2 minutah je bil Elias boljši na prvem začetnem udarcu, priigral si je dvakrat več brejk žogic (8:4) in vpisal dva brejka, Ptujčan pa enega. V 1. in 3. nizu je Rola ostal brez žoge za odvzem servisa in ta dva niza tudi izgubil.