Rola začel kvalifikacije Roland Garrosa z zmago

24.05.2021
PARIZ, FRANCIJA - Blaž Rola je začel kvalifikacije na OP Francije.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je zmagal v 1. krogu kvalifikacij letošnjega peščenega grand slama v Parizu. 30-letni Ptujčan, 155. na ATP lestvici, je s 6-3, 7-6(3) premagal domačina Antoina Hoanga, 133. igralca sveta.

Rola je lani padel že v 1. krogu kvalifikacij Roland Garrosa, predlani pa se je prebil v glavni del, kar je tudi njegov najboljši rezultat v Parizu. Danes je začel solidno, nasproti sebe je imel domačina s katerim sta se srečala prvič. Uvodni niz je prinesel Blažu brejk v 6. igri, v drugem pa takoj v 1. igri še enkrat vzel servis Francozu. Pri 2-1 za Slovenca in njegovvem servisu ter 40:40 je bila tekma zaradi dežja prekinjena, po vrnitvi pa je Hoang poravnal izid na 2-2. Sledila sta še dva brejka za 3-3, do konca niza pa sta uspela zadržati začetni udarec. V podaljšani igri je Rola povedel 4/2 in 6/3 in nato z asom zaključil obračun po 1 uri in 50 minutah.  Blaž je skupaj zadel 7 asov, dobro je vihtel lopar na prvem servisu, malo slabši je bil pri mreži. Imel je 24 vinerjev in 15 napak, Hoang le 18 vinerjev in kar 34 nevsiljenih napak. Razmerje točk je bilo 81:62.

Antoine Hoang iz Francije je bil brez moči v dvoboju z Blažem Rolo

Američan Bjorn Fratangelo bo naslednji nasprotnik Blaža. Tudi z njim se bo pomeril prvič. Gre za 196. igralca sveta, ki ima 27 let.