Sara Errani ekspresno do naslova v katalonski prestolnici!

15.04.2012
BARCELONA, ŠPANIJA - Italijanka Sara Errani je zaslužena zmagovalka teniškega WTA turnirja serije International v katalonski prestolnici Barceloni.

Italijanka Sara Errani, doma iz Bologne, je zaslužena zmagovalka WTA turnirja na pesku v Barceloni, ki se je igral za denarno pogačo v višini 220,000 ameriških zelencev.

V nedeljskem finalu je 24-letna Erranijeva, tudi zmagovalka portoroškega turnirja leta 2008, premagala 3. nosilko Dominiko Cibulkovo s 6-2, 6-2.

Obe finalistki sta včeraj v polfinalu z dominantno igro izločili svoji nasprotnici, Italijanka je domačinki Carli Suarez Navarro v vsakem nizu štirikrat odvzela servis ter ji prepustila le tri igre, Romunka Sorana Cirstea pa jo je odnesla še slabše proti Slovakinji, ki je izpustila še eno igro manj.

Erranijeva je danes v finalu začela zelo silovito. Tako kot včeraj, ko Španka sploh ni dobila igre na svoj začetni udarec, je danes v prvem nizu dobila vse servisne igre Slovakinje. Po štirih brejkih, ki sta si jih tekmici izmenjali do 2-2, je Sara nanizala naslednje štiri za vodstvo v nizih po 28 minutah. Cibulkovi prav nič ni šlo od rok, drugi servis pa je bil tako slab, da je Italijanka zaključevala z zadnje črte. Za nameček so se pojavljale še napake, kar je bila voda na mlin 7. nosilki, ki je tudi drugi del finala odprla z brejkom. Ko je za 4-1 prišla še do šestega brejka v dvoboju je bil finale praktično končan. 21-letni Cubulkovi je v 6. igri na svoj servis še uspela ubraniti dve zaključni točki, to pa je bilo tudi vse. Sara Errani je ekspresno (64 minut) pospravila s tekmico na osrednjem igrišču, kjer je bil leta 1992 tudi finale olimpijskega turnirja.

Dominika Cibulkova ni imela svojega dne v finalu, za nameček pa je naletela na izjemno razpoloženo nasprotnico

Italijanka je z zmago v finalu Bacelone znižala medsebojni izid proti Cibulkovi na 3-4, v žepu pa ima zadnjih deset zmag na pesku, saj je slavila tudi na peščenem turnirju v Acapulcu pred mesecem dni. Jasno, za sabo ima defenitivno najboljše leto, pa to sploh še ni na polovici. Že na OP Avstralije je prvič v karieri prišla do četrtfinala na turnirjih za veliki slam. Po letošnjem drugem naslovu ima sedaj 4 turnirske zmage, prvi dve pa prihajata iz leta 2008 (Portorož, Palermo).

Dominika Cibulkova ostaja pri enem naslovu v karieri (Moskva 2011), še štirikrat pa je bila finalistka.