V Barceloni in Estorilu bomo dobili nove zmagovalke!

30.04.2011
Na teniških turnirjih v Barceloni in Estorilu sta danes na sporedu finala v ženski konkurenci.

Zaradi zgodnjega začetka dvobojev na turnirju v Madridu, kjer naslednji teden nastopajo tako moški kot ženske, sta finala na omenjenih turnijih že v soboto.

V katalonski prestolnici je včeraj igrala tudi Polona Hercog, ki je v prekinjenem četrtfinalu izgubila proti Lauri Pous-Tio. Štajerka je takoj po porazu odpotovala v Madrid, kjer bo v 'magični kocki' danes že igrala prvi krog kvalifikacij z Belorusinjo Olgo Govorcovo, a ne pred 12. uro.

No, usodna Španka Laura Pous-Tio je včeraj še enkrat stopila na teren, saj je morala igrati tudi polfinale. Italijanki Roberti Vinci je nudila močan odpor, klonila pa je šele po tajbrejku tretjega niza. V velikem finalu Barcelone bodo gledalci videli obračun omenjene Italijanke in Čehinje Lucie Hradecke. Slednja je v svojem dvoboju polfinala izločila Saro Errani iz Italije.

Vincijeva bo lovila 4. naslov v karieri po Bogoti 2008, Barceloni 2009 in Luksemburgu 2010, medtem ko bo Hradecka igrala v svojem četrtem finalu. Čehinja v svoji vitrini še nima pokala, ker je vsa tri finala izgubila ali bolj natančno, v finalih sploh še ni osvojila niza.

Kristina Barrois lovi prvi turnirski naslov

Sobotni finale v Estorilu tvorita Španka Anabel Medina-Garrigues in Nemka Kristina Barrois. Obe finalistki že spadata med teniške veteranke. Španka ima 28 let, Nemka pa 29. Slednja v teh letih igra najboljši tenis kariere, danes pa bo lovila svoj prvenec na turnirjih serije WTA. V finalu je igrala že lani v Strasbourgu, vendar je bila prekratka proti Mariji Šarapovi.

Prva je v finale prišla Nemka, ki je po zmagi nad 6. nosilko Jeleno Vesnino in prvopostavljeno Aliso Klejbanovo, včeraj izločila še Švedinjo Johanno Larsson s 7-6, 6-4. Skandinavka je v obeh nizih imela brejk prednosti, a obakrat vse skupaj zapravila.

Anabel-Medina Garrigues je v polfinalu ugnala Monico Niculescu iz Romunije s 6-1, 6-3. Dvoboj je bil bolj izenačen kot kaže rezultat, trajal pa je 1 uro in 29 minut. Španka se je znašla že v 16. finalu kariere (9-6). Osem zmag od devetih je dosegla na peščeni podlagi, zadnjo pa je osvojila pred dvema letoma v Fesu.