Senzacija Roland Garrosa Marco Cecchinato sedaj eden od junakov Umaga

23.07.2018
UMAG, HRVAŠKA - Italijan Marco Cecchinato ima za seboj sezono kot iz sanj, sedaj je postal še zmagovalec ATP turnirja v Umagu.

Marco Cecchinato si pred letošnjo sezono niti slučajno ni mislil, da bo imel takšno leto. Na Roland Garrosu je prišel do polfinala (v četrtfinalu je izločil Đokoviča), ta teden pa slavil še na ATP turnirju serije 250 v Umagu in po Budimpešti letos osvojil še drugo turnirsko zmago.

25-letni italijanski tenisač je pred letošnjo sezono imel v lasti samo štiri dobljene dvoboje na ATP turneji, sedaj pa je že 22. igralec sveta in lastnik dveh lovorik, izstopa pa seveda polfinale na grand slamu v Parizu.

V finalu enega najbolj priljubljenih manjših ATP turnirjev na svetu v Umagu in zelo priljubljenem tudi pri Slovencih, je Marco Cecchinato s 6-2, 7-6(4) premagal tudi Argentinca Guida Pello in v zrak visoko dvignil pokal, ki mu ga je predala 'zvezda' svetovnega prvenstva v nogometu, hrvaška predsednica Kolinda Grabar-Kitarovič.

Hrvaška predsednica je imela v zadnjem mesecu kar veliko opravka s športnimi tekmovanji

Še marca je bil tenisač iz palerma izven TOP100. ''Mislim, da so to najlepši ternutki v mojem življenju. Dve lovoriki iin polfinale Roland Garrosa v letošnji sezoni, res igram dobro in sem zelo srečen'', je povedal Italijan, ki je svoj prvi turnir v Budimpešti osvojil kot srečni poraženec kvalifikacij, nato pa dobesedno eksplodiral. 25-letnik do konca sezone brani le 103 točke, torej ima prostora za skok na lestvici zelo veliko.

Argentinec Pella, ki je v Umagu izločil Aljaža Bedeneta, je ostal tretjilč prekratek v finalu. Po Riu leta 2016 in Münchnu lani, je to njegov tretji izgubljeni finale in 28-letni Južnoameričan bo moral na svoj prvenec počakati na naslednji ternutek.