Andrej Rublev izgubil v kvalifikacijah, nato pa postal junak Umaga

24.07.2017
UMAG, HRVAŠKA - Neverjetno kakšen teden za mladega Rusa Andreja Rubleva. Prejšnji teden je izgubil v kvalifikacijah ATP turnirja v Umagu, prišel v glavni del kot srečni poraženec, na koncu pa v roke prejel 'gigantski' pokal zmagovalca - prvič v karieri.

#NextGenATP Andrej Rublev je na turnirju Plava Laguna Croatia Open Umag prišel do prvenca, V nam najbližjem ATP turnirju je v finalu s 6-4, 6-2 premagal italijanskega teniškega veterana Paola Lorenzija.

''Izjemno, nimam besed, sploh ne morem opisati teh občutkov po dolgem tednu'', je bil vzhičen mladec iz Rusije. Pri devetnajstih letih je postal zmagovalec turnirja serije ATP, a na kakšen način. Le kdo bi si mislil, da bo dvignil lovoriko potem, ko je bil poražen v zadnjem krogu kvalifikacij (izgubil z Madžarom Attilo Balazsem), boginja Fortuna pa se mu je nasmehnila in ga potisnila v glavni žreb po odpovedi enega od favoritov, domačina Borne Čoriča.

Rublev je sedmi srečni poraženec kvalifikacij, ki je zmagal na turnirju serije ATP in prvi po letu 2009 in Raajevu Ramu v Newportu. Po zmagoslavju v Istri bo v ponedeljek na karierni poziciji ATP lestvice.

V finalu letošnjega ATP turnirja v Umagu sta igrala Andej Rublev in Paolo Lorenzi. Prvič v karieri se je uspeha veselil najstnik iz Rusije, v glavni žreb pa je prišel kot srečni poraženec kvalifikacij

V zadnjih tednih je Rublev dokazal, da je prihajajoča zvezda. Na travnatem turnirju v Halleju je prišel do četrtfinala, na Wimbledonu pa iz kvalifikacij do 2. kroga. Še mesec dni nazaj je bil 130. igralec sveta, od danes naprej je na 49. mestu, torej v TOP50. Na lestvici, ki pelje na zaključni turnir mladih tenisačev v Milano konec leta, je Rus sedaj na tretjem mestu, za Zverevom in Kačanovom.

Rublev je imel vse pod nadzorom v finalu. Rimljan Paolo Lorenzi, dvakratni zmagovalec nekdanjega Challengerja v Ljubljani, je bil brez moči. Dva hitra brejka in vodstvo 4-1 Rusa je Lorenzi le omilil. Po 1-2 v 2. nizu je Rublev nanizal pet zaporednih iger za prvo slavje v karieri. Pokal je prejel iz rok legendarnega hrvakega tenisača Gorana Ivaniševiča, zmagovalca Wimbledona 2001.