Sladko maščevanje Federerja v uvodnem obračunu Londona

10.11.2014
LONDON, V.B. - Šestkratni zmagovalec zaključnega turnirja serije Masters Roger Federer, se je v prvi tekmi Kanadčanu Raoniču maščeval za nedavni poraz v Parizu.

Pred malo več kot enim tednom je Kanadčan Miloš Raonič v četrtfinalu Mastersa v Parizu presenetil Federerja in Švicar je imel priložnost poravnati račun že v Londonu. Pred tekmo je 33-letni Federer dejal, da je vesel, ker ima tako hitro 'šanso', saj je v dobri formi, besede pa do potankosti udejanil. Debitanta na zaključnih turnirjih osmerice, t.i. turnirju ATP World Tour Finals, je premagal s 6-1, 7-6(0).

Teniški maestro iz Basla je z agresivno igro onemogočil tekmeca. Prvi niz je dobil po 25 minutah, na svojem začetnem udarcu pa oddal le 4 točke. Šest od osmih vinerjev je zadel s forehandom. V drugem delu je Raonič nudil močnejši odpor in uspel priti do podaljšane igre, v kateri pa je dobil 'mini kravato'. 23-letnik je imel v 2. nizu tri brejk priložnosti, ki pa so ostale nerealizirane, pri 6-5  tudi set žogico, ki pa jo je Federer izničil z neubranljivim servisom.

Federer ima sedaj z Raoničem razmerje 7-1, na zaključnih Mastersih pa 45-11. Šestkrat je dvignil lovoriko v treh različnih mestih, v finalu pa je vedno premagal drugega tekmeca. Še dvakrat je bil v finalu poražen. Leta 2005 ga je premagal Nalbandian, pred dvema letoma pa Djokovič.

Ne glede na to, da ima Federer res pičle možnosti za končno številko 1 v letošnjem letu, bo seveda poskušal vse, da ta prestižni turnir osvoji brez izgubljenega dvoboja. No, morda tudi to ne bo dovolj, kajti Novak Djokovič za ohranitev vodilnega položaja na koncu sezone potrebuje 3 zmage.