Novak zmlel tudi Wawrinko in v Londonu seje strah

12.11.2014
LONDON, V.B. - Prvi teniški igralec sveta Novak Djokovič je tudi v drugo več kot zanesljivo zmagal. Sedaj mu manjka le še ena zmaga in bo tudi ob koncu leta zadržal št.1 na ATP lestvici.

Novak Djokovič v Londonu seje strah. Po najhitrejši zmagi kadarkoli na zaključnem turnirju osmerice v Londonu, je nadigral, bolj natačno osmešil tudi Stana Wawrinko. Švicarja je zmlel s 6-3, 6-0.

Stan Wawrinka je najavil, da bo prožil močan ali pa vsaj dostojen odpor najboljšemu tenisaču sveta, ko je v uvodnem obračunu premagal Berdycha s 6-1, 6-1, kar smo pričakovali ali vsaj pričakovali, pa je trajalo le 4 igre. Na začetku je vpisal brejk, povedel 2-0, potem pa je od njega ostala le bleda senca. Djokovič je Švicarja nadigral kot šolarčka.

Novak je dobil 5 iger zapored, bil ekspresno na pragu 1. niza, vendar je Wawrinka še uspel dobiti tretjo igro. Prekinil mu je serijo, ki bi znašala 12 iger zapored, če mu ne bi uspelo znižati na 3-5 v 1. nizu. Beograjčan je igral kot namazan motor, vprašanje je, kdo v Londonu lahko sploh ustavi to 'mašino'.

V kolikor Djokovič v petek premaga Tomaša Berdycha, v kar nihče ne dvomi po prvih dveh nastopih Srba, bo že postal končna številka 1 letošnje sezone, ne glede na to, kaj bo do konca leta napravil Roger Federer. Ob takšnih predstavah kot jih kaže Srb je večje vprašanje ali mu lahko sploh kdo vzame niz, kaj šele, da iz tekme pride kot zmagovalec. Novak v dvorani ne pozna poraza že 29 dvobojev, na zaključnem Mastersu pa je nepremagljiv že tretje leto...