Slovenke brez točke po prvem dnevu proti Japonkam!

04.02.2012
KOBE, JAPONSKA - Slovenska teniška reprezentanca v pokalu Fed igra v II. svetovni skupini, a kot kaže, se bo morala boriti za obstanek. Proti Japonkam po 1. dnevu zaostajajo 0-2.

Japonke so v Bourbon Beans Domu blizu Kobeja povedle po zmagah veteranke Kimiko Date-Krumm in Ajumi Morite, a Polona in Nastja sta drago prodali kožo. Obe sta izgubili po treh nizih potem, ko sta prvega dobili s 6-2.

41-letna Date-Krummova je premagala Polono Hercog z 2-6, 6-4, 6-2, čeprav je od nje starejša za 20 let in nižje uvrščena na WTA lestvici, Ajumi Morita pa je mlado 17-letni Nastjo Kolar dobila z rezultatom 2-6, 6-4, 6-3.

V nedeljo naj bi se po napovedih kapetanov najprej pomerili prva slovenska tenisačica Polona Hercog in Japonka Morita, drugi obračun pa bo tekma najstarejše in najmlajše, dvoboj med Kimiko Date-Krumm in Nastjo Kolar.

''Lahko bi bila moja mama'', se je pošalila Nastja po današnjem dvoboju, a če bo Hercogova premagala Morito, bo Celjanka vsekakor pozabila na šalo in poskušala izenačiti proti nekdanji številki 4 svetovnega tenisa ter izsiliti dvoboj dvojic, ki bi odločil končno zmagovalko.

Sicer pa so pogoji za igranje na Japonskem skoraj nemogoči. V dvorani je 10'C, okrog igrišča pa se ne dvigne čez 16'C.

Kimiko Date-Krumm je po treh nizih premagala 20 let mlajšo Polono

Hercogova je v 1. nizu zadela 5 asov, a je bil dvoboj zelo izenačen. Na prvih štririh servisnih igrah Mariborčanke smo videli kar 14 izenačenj. Vseeno je niz dobila, v drugem pa v 9. igri naredila dve dvojni napaki, kar je Japonka seveda izkoristila ter niz dobila s super bekend drop šot volejem. V odločilnem nizu je prva igra pripadla Hercogovi, potem pa je Date-Krummova vse bolj dominirala in na koncu zaslužila velik objem trenerja Takešija Murakamija.

''Težko sem držala koncentracijo, ker je bil dvoboj vseskozi zelo tesen. Do 4-3 v drugem nizu sem imela svojo igro, nato pa je padla osredotočenost, nasprotnica pa se je vrnila. Po tem je težko obrniti rezultat'', je razložila vzroke za poraz Polona. ''Date-Krummova je zelo izkušena tenisačica in nikoli ni lahko igrati proti takšni tekmici. Njena igra s hitrimi flat udarci mi nikakor ne ustreza, a je zelo dobro, da je na turneji tudi takšne vrste igralka''.

Dvoboj Morite in Kolarjeve je bil skoraj identičen. Nastja je odbrzela skozi prvi niz, vse dokler japonski kapetan ni svetoval varovanki, da mora igrati bolj agresivno. Taktika se je obrestovala. Kolarjeva je izgubila kontrolo ter ''metala'' žoge iz linije. No nekaj dobrih trenutkov je do konca srečanja še imela, vendar se je njen odstotek točk na drugi servis drastično zmanjšal. Iz 71% je padel le na 14%, kar je bilo preveč, da bi se lahko veselila zmage proti Japonki, ki je naredila le eno dvojno napako v celem obračunu.

''Začela sem zelo dobro'', je pojasnila Nastja in dodala: ''V drugem nizu se je ustavilo, za nameček pa je nasprotnica igrala vse bolje''. Nastja je bila tudi edina, ki se ni pritoževala nad pogoji. ''Doma treniram v zelo podobnih razmerah, zato mi je verjetno lažje''.

Jasno, vse ostale so bile na avstralski turneji, kjer je sedaj poletje, Nastja pa se je pripravljala v Sloveniji.

Nasveti Maje Matevžič prvi dan niso pomagali

Slovenska kapetanka Maja Matevžič kljub zaostanku 0-2 vseeno upa na preobrat v nedeljo. ''Če sem iskrena sem mislila, da bo Polona danes zmagala. Presenetilo me je, da ni odigrala tako kot zna. Jutri je še en dan in nove tekme. Smo optimistične.''

Japonska -Slovenija 2-0
Datum: 04 Feb - 05 Feb 2012
Kraj: Bourbon Beans Dome, Kobe, Japonska

R1: Date-Krumm (JPN) v Hercog (SLO) 26 64 62
R2: Morita (JPN) v Kolar (SLO) 26 64 63