Polfinale v Umagu po okusu gledalcev in organizatorjev

14.07.2012
Na teniškem ATP turnirju v Umagu so se v polfinale uvrstili prvi štirje nosilci, tudi na ostalih dogodkih po svetu pa so prvopostavljeni igralci in igralke še vedno v igri za naslov.

ATP Umag

Na teniškem ATP turnirju Vegeta Croatia Open v Umagu bomo v polfinalu videli vse štiri prve nosilce. Kaj lepšega za gledalce in organizatorje!

Domači favorit Marin Čilić, ki je 2. nosilec, je zlahka prešel čez Wayna Odesnika, Američana, ki je v sredo priredil čudežni povratek po zaostanku 1-5 v 3. nizu z Blažem Kavčičem. Medjugorec niti slučajno ni dovolil, da bi prišlo do takšne situacije ter je slavil s 6-4, 6-0. Marin išče tretji naslov na domačih tleh, prvega v Umagu, kjer Hrvati niso dvignili lovorike vse od 1. turnirja leta 1990, ko je bil najboljši Goran Prpić. Čilić je danes kar petkrat vzel servis Američanu, v polfinalu pa se bo pomeril z Aleksandrom Dolgopolovom, s katerim je lani izgubil finalni obračun. Bo Hrvatu uspelo maščevati poraz? Ukrajinec si je nastop med štirimi priigral z zmago nad petopostavljenim Carlosom Berlocqom s 6-4, 6-4.

1. nosilec Fernando Verdasco je s 6-2, 6-2 izločil kvalifikanta Andreja Kuznjecova. Zmagovalec Umaga 2008 je potreboval 1 uro in 25 minut, da je le dve zmagi oddaljen od naslova, ki ga išče že več kot dve leti, saj je nazadnje slavil leta 2010 v Barceloni. Še pred finalom bo imel obračun z rojakom Marcelom Granollersom. Slednji je izjemno slabo začel četrtfinalni obračun z Mathiasom Bachingerjem, ko je izgubil prvi niz s 6-1, nato pa vendarle našel pot do zmage s končnim izidom 1-6, 6-3, 7-5. Zanimivo, da sta se Verdasco in Granollers pomerila le enkrat, lani v Gstaadu, kjer je Granollers po treh nizih zmagal v finalu.

ATP Stuttgart

V Stuttgartu sta oba prva nosilca uspešno preskočila četrtfinale, ostali pa so tako že izpadli prej.

2. nosilec Juan Monaco je bil pričakovano boljši od kvalifikanta Pavola Cervenaka s 6-1, 7-5. 28-letni Argentinec v Nemčiji naskakuje tretji naslov v letošnji sezoni, v polfinalu pa bo njeogv nasprotnik Guillermo Garcia-Lopez, ki je deklasiral Jamjčana Dustina Browna s 6-0, 6-3. Španec je ubranil vse tri brejk priložnosti, končal tekmo po 59 minutah, v 1. nizu pa izpustil le 10 točk.

Drugi polfinale tvorita 1. nosilec Janko Tipsarević in Brazilec Thomaz Bellucci. Srb je imel v četrtfinalu kar dober test ali drugače, domačin Bjorn Phau ga je dodobra namučil. Odpor Phauja je bil zlomljen šele v končnici 3. niza, še prej pa je Janko 32-letnemu tekmecu ubranil štiri zaključne žoge. To je bilo v 2. nizu, ko je Bjorn Phau serviral za zmago pri 6-5. No, na koncu je bilo 6-7, 7-6 in 6-4 za Srba, ki se je uvrstl v drugi finale letošnje sezone. Tipsa v karieri še ni osvojil peščenega turnirja, v letošnjem letu pa je edini iz TOP 10 brez naslova na ATP-jih. V kolikor bo imel možnost dvigniti lovoriko v Stuttgartu, bo še prej moral v polfinalu premagati Južnoameričana Belluccija, ki je s 6-4, 6-1 odpravil Stebeta.

ATP Bastad

1. nosilec skandinavskega ATP turnirja na pesku David Ferrer, ki je trenutno 5. igralec sveta, je v četrtfinalu po treh nizih izločil rojaka Tommya Robreda, ki se je po poškodbi vrnil na teniška igrišča. Ferrer je leta 2007 že zmagal v Bastadu, lani pa je igral finale, še en naslov več pa ima Robredo, ki je tu dvignil lovoriko leta 2006 in 2008. No, danes je bil Ferrer boljši, čeprav je moral igrati tri nize, saj je v zadnjem prijatelju zavezal kravato (6-3, 4-6, 6-0). V polfinalu Ferrerja čaka dvoboj z Bolgarom Grigorjem Dimitrovom, 'bolgarskim Federerjem', kot pravijo Griši, ki ima podoben slog igre kot sloviti Švicar.

Dimitrov je drugič v karieri prišel v polfinale turnirjev serije ATP po zmagi nad Špancem Albertom Ramosom s 7-6, 6-3. Bolgar je prejšnji mesec izgubil v svojem prvem polfinalu kariere na travnatem turnirju z Davidom Nalbandianom.

Veliko dela za vstop med štiri je imel 2. nosilec Nicolas Almagro. Rojaka Danela Gimeno Traverja je uspel streti šele v 3. nizu, dvoboj pa je zaznamovalo zelo malo brejkov. Almagro je recimo ubranil 11 priložnosti za odvzem servisa od 12 ter se v Bastadu že četrtič znašel v polfinalu. Njegov tekmec pred morebitnim finalom bo Čeh Jan Hajek, ki je bil boljši od Estonca Zoppa.

SkiStar Swedish Open

13.07.2012 QF (6) G Dimitrov defeats (3) A Ramos 76(1) 63
13.07.2012 QF (2) N Almagro defeats D Gimeno-Traver 76(5) 46 63
13.07.2012 QF (1) D Ferrer defeats T Robredo 63 46 60
13.07.2012 QF J Hajek defeats J Zopp 63 46 63

ATP Newport

V ameriškem Newportu je na sporedu zadnji travnati turnir serije ATP v letošnjem letu. V petek sta bila na urniku dva dvoboja četrtfinala, ki sta se iztekla po željah domačinov. Zmagala sta tako Ryan Harrison kot John Isner ter se bosta v polfinalu udarila med seboj.

Harrison, ki je 6. nosilec, je po dveh nizih in predčasno (predaja) izločil Benjamina Beckerja, prvopostavljeni John Isner, ki tudi brani naslov, pa je s 6-4, 7-6 ustavil Južnoafričana Izaka Van Der Merweja.

Campbell’s Hall of Fame Tennis Championships
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: $ 398,250

13.07.2012 QF (6) R Harrison defeats B Becker 64 30
13.07.2012 QF (1) J Isner defeats I Van der Merwe 64 76(2)

Sara Errani je največji in edini domači up turnirja v Palermu

WTA Palermo

V Palermu na peščenem WTA turnirju igrajo dekleta, ki so prav tako v petek končala s četrtfinalnimi obračuni.

Najlepše presenečnje je še ena zmaga mlade Britanke Laure Robson, ki tako daleč ni prišla še nikoli. Že včeraj je prvič vstopila v četrtfinale WTA turnirja, danes pa je to nadgradila z zmago nad 5. nosilko Carlo Suarez Navarro iz Španije ter je ena izmed štirih, ki se še borijo za naslov na siciljanskem turnirju.

1. nosilka Sara Errani je zlahka izločila Romunko Aleksandro Cadantu ter le še potrjuje, da ima za sabo daleč najboljšo sezono v karieri. Italijanka, ki je tudi nekdanja zmagovalka Portoroža, je v začetku junija igrala finale Roland Garrosa, njena zmaga v Palermu pa je sedaj že skoraj pričakovana, saj je od postavljenih tenisačic v igri le še 8. nosilka Barbora Zahlavova Strycova, ki je v četrtfinalu ugnala 3. nosilko Julio Goerges s 7-6, 6-7 in 6-1.

Zadnja polfinalistka je Romunka Irina Camerlia Begu, krvnica Polone Hercog v uvodnem krogu. Begujeva je po treh nizh ustavila Španko Estrello Cabezo Candelo (5-7, 6-4, 6-4).