Sofia Kenin po Melbournu osvojila še Lyon!

08.03.2020
Mlada tenisačica je upravičila vlogo prve favoritinje v Lyonu!

LYON, FRANCIJA - 21-letna Sofia Kenin (5. na WTA), ki se je rodila v Moskvi in se v otroštvu s starši preselila v ZDA ter sedaj zastopa to državo, je znova pokazala kako kvalitetna je. V finalu WTA International turnirja v Franciji je premagala pet let starejšo Nemko Anno Leno Friedsam (136. na WTA) s 6-2, 4-6, 6-4 v nizih in tako postala prva tenisačica letos z dvema WTA lovorikama med posameznicami!

Na inavguralnem turnirju v Lyonu je hotela prekiniti serijo treh porazov po osvojitvi OP Avstralije in to ji je na koncu uspelo. Do novega uspeha je prišla po nekaj dramatičnih dvobojih. Razen v 1. krogu, je morala v vseh ostalih dvobojih garati 3 nize za zmago. V 2. krogu je bila proti kvalifikantki iz Romunije Jaqueline Cristian v zaostanku niza in 3-5 v 2. nizu. Slednja je imela 1 "match" žogico, a se je Sofia rešila. V četrtfinalu je po vodstvu 6-1, 5-2 morala igrati 3. niz proti domačinki Oceane Dodin. V polfinalu  je sledila največja drama proti Alison Van Uytvanck iz Belgije. Igrali sta 3 podaljšane igre. V finalu ni bilo tako napeto, a je o zmagovalki vseeno odločal 3. niz. Američanka ima sedaj 5 WTA lovorik, 3 je osvojila lani, ko je izgubila tudi edini finale!

Sofia: "Prejšnji mesec sem izgubila dva tesna dvoboja in zato sem zelo zadovoljna, da sem tu zmagala. Vsak dvoboj je bil napet in morala sem dati vse od sebe, saj so me nasprotnice močno napadle. Vesela sem, da sem prišla na ta turnir, ki bo dobra popotnica za nastope v Indian Wellsu in Miamiju"!

Anna Lena Friedsam se je uspešno vrnila po različnih poškodbah v zadnjih letih, ki so jo stale zdrsa na WTA lestvici. Na prvenec bo morala še počakati, sedaj ima dva poraza v finalih!