Španci na krilih Nadala do šestega naslova v tokrat prenovljenem pokalu Davis

25.11.2019
MADRID, ŠPANIJA - Španci so osvojili naslov v pokalu Davis, ki je bil letos kot format korenito spremenjen.

Španci so teniški svetovni prvaki.

Rafael Nadal in Roberto Bautista Agut sta ''furuji'' priigrala šesti naslov v pokalu Davis. Letos je bila oblika tekmovanja prvič prenovljena, 18 reprezentanc se je v magični kocki potegovalo za prestižno lovoriko.

Ja, Španci so izkoristili domači teren in ob podpori 12,000 gledalcev slavili. Najprej so v skupini premagali Ruse in Hrvate, v četrtfinalu so padli Argentinci, v polfinalu pa še tenisači Velike Britanije. V veikem finalu so se izognili drami dvojic ter zmagali z 2-0.

Najprej je Roberto Bautista Agut s 7-6(3), 6-3 premagal Felixa Rogerja  Aliassima in breme Kanadčanov je padlo na Denisa Šapovalova. Bil je blizu, da 1. igralca sveta odpelje v tretji niz, saj je imel žogo za niz pri 7/6 v drugem nizu, a je nato izgubil naslednje tri točke. Veliki Rafa se pač ni dal in v izjemnem slogu s 6-3, 7-6(7) popeljal svojo ekipo do šestega naslova, prvega po letu 2011.  Španci imajo na računu še štiri finalne nastope.