Srebotnikova v finalu Brisbana, Hercogova čez 1. krog kvalifikacij Sydneyja!

09.01.2015
Teniška tekmovanja pred prvim grand slam turnirjem sezone v Melbournu, so v polnem teku. Ena najboljših igralk v igri dvojic zadnjega desetletja Katarina Srebotnik se je znova uvrstila v finale. Najboljša Slovenka med posameznicami Polona Hercog pa že igra kvalifikacije v Sydneyju!

BRISBANE, AVSTRALIJA- 33-letna Katarina Srebotnik (11. na WTA v dvojicah) se je v igri dvojic lani razšla s Čehinjo Kveto Peschke in se letos dogovirla z 21-letno Francozinjo Caroline Garcio (25. na WTA v dvojicah), ki ima ambicije tudi med posameznicami, kjer zaseda 36. mesto na WTA lestvici. Na prvem skupnem turnirju v novi sezoni sta se že ujeli in se z nekaj sreče uvrstili v finale WTA Premier turnirja v Brisbanu!

V 1. krogu sta kot 4. nosilki po šampijonski podaljšani igri 3. niza izločili Nemko Andreo Petkovič in Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo s 6:2, 3:6, 10:8. V četrtfinalu sta jima Srbkinja Ana Ivanovič in Nemka Angelique Kerber predali brez borbe. V polfinalu pa sta izločili 1. nosilki, Tajvanko Su Vej Hšej in Indijko Sanijo Mirzo s 6:3, 2:6, 11:9 v nizih. V finalu jima bosta nasproti stali slovita Švicarka Martina Hingis in Nemka Sabine Lisicki. Slovenka bo lovila svojo 36. lovoriko v parih na WTA turneji!

Katarina Srebotnik si je že zagotovila najmanj 305 WTA točk in polovico od 23.987$!

Brisbane International
Kategorija: WTA Premier
Kraj: Brisbane, Avstralija
Datum: 4.1. 2015 - 10.1. 2015
Nagradni sklad: 1.000.000 $

Polfinale (dvojice):

4-Katarina Srebotnil (SLO)/Caroline Garcia (FRA) beat Su Wei Hsieh (TPE)/Sania Mirza (IND) 6-3 2-6 11-9

SYDNEY, AVSTALIJA - Po izpadu v 2. krogu WTA International turnirja v Šenzenu, se je Polona Hercog (94. na WTA)  že preselila na WTA Premier turnir v Sydney, kjer mora igrat kvalifikacije. V 1. krogu je bila 23-letna Slovenka uspešna, saj je brez težav premagala leto starejšo Avstralko Jessico Moore (331.) s 6:2, 6:4 v nizih!

Igra sicer ni bila na visokem nivoju, bilo je veliko brejk priložnosti na obeh straneh. Avstralka jih je imela 9, Slovenka 8, a slednja je naredila 5 brejkov, Jessica le 2 in po dobri uri in pol je bila znana zmagovalka.

''Igrati proti Jessici je bilo res zabavno in hkrati posebno, saj jo nisem videla vse od leta 2008, ko sva v mladinski konkurenci v dvojicah, osvojili tako Roland Garros kot Wimbledon .......res lepi spomini'', je dejala Hercogova po tekmi.

Polona Hercog si je zagotovila najmanj 13 WTA točk in 1.555$!

V 2. krogu jo čaka 18 letna Čehinja Katerina Šiniakova (83.), ki je 11 mest višje na WTA lestvici.