Super Polona do fenomenalne zmage proti Petkovićevi!

11.05.2011
RIM, ITALIJA - Prva slovenska teniška igralka Polona hercog je našla kar je izgubila na začetku letošnje sezone - FORMO.

20-letna Polona Hercog je na močnem, več kot 2 milijona USD  rednem turnirju v večnem mestu Rim prišla do odmevne zmage v 2. krogu. Premagala je namreč 12. nosilko Andrejo Petković iz Nemčije (6-4, 6-3) in se ji gladko maščevala za poraz, ki ga je doživekla februarja v pokalu Fed. BRAVO Polona!

Ni kaj, Štajerka je z novim trenerjem prestavila v dve prestavi višje in danes zlahka opravila s favorizirano 23-letno Nemlko, rojeno v Tuzli, ki je v zadnjem času 'hit' na ženski turneji. Kako ne, saj je 15. igralka sveta in dobiti takšen skalp ni kar tako.

V prvem nizu je prišlo do boja za vodstvo proti koncu, ko sta si tekmici izmenjali tri brejke, a dva sta pripadla Poloni, ki je nato v 10. igri odservirala za vodstvo po 50 minutah igre.

Dvojni odvzem servisa in vodstvo 5-2 naše igralke je bilo dovolj za izjemno lepo zmago po dveh zaporednih nizih, čeprav je Ptkovićeva vrnila brejk zaostnaka in ubranila dve zaključni žogi. No, že v naslednji, 9. igri, je še enkrat klecnila na svojo servis igro ter podpisala poraz, drugega v medsebojnih obračunih. dvoboj je trajal 1 uro in 39 minut, Hercogova pa je bila dosti boljši nasprotnica, saj si je priigrala kar 12 priložnosti za odvzem servisa (5/12), Nemka pa le dve (2/2). Že samo dejstvo, da je naša tenisačica osvojila 20 točk več od Nemke (71:51) pove, kdo je bil gospodar na peščenem igrišču Fora Italica.

Za Andrejo Petković danes ni bilo

Polona je prisšla v osmino finala turnirja serije premier, kar je njen najboljši rezultat na tako močnih turnirjih. Njena naseldnja nasprotnica bo zmagovalka obračuna med Samantho Stosur (AVS) in Iveto Benešovo (ČEŠ).  Z Avstralko, ki je 6. nosilka Rima se še ni pomerila, s čehinjo pa je edini dvoboj letos januraja v Brisbanu izgubila.

Polona si je z vstopom v 3. krog pridobila tudi 125 točk in 20,550 USD.