Polona v glavnem delu močnega turnirja v Rimu!

08.05.2011
RIM, ITALIJA - Polona Hercog (67. na WTA) se je uvrstila v glavni žreb močnega teniškega turnirja v večnem mestu Rim.

20-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru, je v drugem oz. v odločilnem delu kvalifikacijskega kroga na 2 milijona USD vrednem teniškem turnirju Internazionali BNL d’Italia  v Rimu s 6-1, 7-6 pospravila Nurio Llagostero-Vives iz Španije.

Deset let starejša tekmica iz Palme de Mallorce, ki je trenutno 117. igralka sveta, ni imela veliko možnosti proti razpoloženi Štajerki, ki je v kvalifikacijah kotirala kot 3. nosilka. Španka, ki je pred šestimi leti bila že na 35. mestu WTA lestvice, se je v drugem nizu sicer upirala, a do tretjega niza ji ni uspelo. Med 64 najboljših, ki se bodo borile za pogačo vredno 360,000 USD (toliko pripada zmagovalki), se je Polona prebila po 1 uri in 33 minutah igre.

Španka letos sploh še ni pogledala čez uvodni krog WTA turnirjev in njena predstava je bila nekako v stilu letošnjih rezultatov. Vsekakor premalo za Hercogovo, ki je prvi niz dobila rezultatsko zelo gladko in kar štirikrat odvzela servis nasprotnici. Dobro serviranje (v polje je zadela 11 prvih servisov od 13) ji je omogočilo hitro vodstvo v nizih, ki ga je v drugem še nadgradila, ko je povedla 4-1. Na vidiku je bila gladka zmaga, potem pa se je Španka zbudila in nanizala kar 4 igre zapored ter celo servirala za drugi niz (5-4). Poloni je uspela vrnitev in vstop v podaljšano igro, kjer ni več dopustila presenečenja. Tekmici je oddala le dve točki in tako tudi dobila prvi medsebojni dvoboj. Na koncu je Polona osvojila 68 točk Nuria pa 53.

Katera bo njena nasprotnica v 1. krogu še ni znano. Na rimskem premier turnirju nastopajo skoraj vse najboljše igralke sveta, saj je to zadnja večja preizkušnja pred OP Francije, ki se začne zadnji teden maja.