Samantha Stosur ustavila Polono v večnem mestu!

12.05.2011
RIM, ITALIJA - Avstralka Samantha Stosur je upravičila vlogo papirnate favoritinje proti naši najboljši tenisačici Poloni Hercog.

7. igralka sveta in 6. nosilka WTA turnirja serije premier v Rimu Samantha Stosur, je v osmini finala izločila Polono Hercog z rezultatom 6-3, 6-4.

V dvoboju, kjer nismo videli veliko odvzemov servisa, je Avstralka, doma iz Golden Coasta, v vsakem nizu po enkrat ukradla servis igro Štajerki, kar je bilo dovolj za uvrstitev v petkov četrtfinale, naša igralka pa kljub porazu iz italijanske prestolnice odhaja dobro razpoložena, saj še nikoli ni igrala v 3. krogu tako močnega turnirja.

Sam Stosur je bila tokrat boljša, a Polona je dokazala, da se je vrnila v formo, ki jo je krasila lani

Celoten obračun na Foru Italicu je trajal 1 uro in 20 minut. V prvem nizu je Stosurjevi uspel brejk, ki ga je potrdila in prešla v prednost s 4-1. Pobeg aktualne finalistke Roland Garrosa je bil velik zalogaj, kljub temu pa si je Hercogova v 9. igri priigrala dve brejk priložnosti za vrnitev v igro. No, Stosurjevi je uspelo nanizati štiri igre zapored za dobljen prvi niz.

Drugi niz se je odvijal podobno kot prvi. Igralka iz dežele 'tam spodaj' je že v 3. igri prišla do odvzema servisa, ki ji je zadostoval za končno zmago. Na koncu je osvojila 11 točk več od Polone, ki se iz Rima vrača bogatejša za štiri nove zmage (2+2), še posebej pa je odmevala včerajšnja nad Andrejo Petković iz Nemčije. V žep je pospravila novih 155 točk in 20,550 USD denarne nagrade, seveda pa je treba tu odbiti še davke.

Spodaj si poglejte še rezultate včerajšnjega dne (2. krog). Polge Petkovićeve, ki jo je premagala naša najboljša teniška igralka Polona Hercog, sta od nosilk izpadli še osmpostavljena Agnieszka Radwanska (izgubila proti Jeleni Vesnini) in 13. nosilka Ana Ivanović, ki je zapustila teren sklonjene glave zaradi poraza proti Yanini Wickmayer.