Superiorni Grega Žemlja na teniškem turnirju na Dunaju prvič med osem najboljših!

18.10.2012
DUNAJ, AVSTRIJA - Prvi slovenski teniški lopar Grega Žemlja je v fantastični formi. To vemo že nekaj časa, saj trenutno na 70. mestu ATP lestvice, z današnjo zmago in prvim četrtfinalom v karieri na ATP turnirjih pa bo že okrog 60. mesta.

Nikdar v karieri 26-letni Grega Žemlja še ni igral med osmimi najboljšimi na ATP turnirjih, vse do danes. ko je v 2. krogu Dunaja, turnirja z nagradnim skladom 550,000 evrov, po 1 uri in 45 minutah premagal neugodnega Avstralca Matthewa Ebdena s 7-5, 6-4. BRAVO GREGA!

Kakšna forma krasi Kranjčana pove podatek, da je do letošnjega junija nizal poraze, potem pa eksplodiral. Naslovi na challengerjih so se vrstili po tekočem traku, na grand slamu v New Yorku je kot prvi Slovenec zaigral v 3. krogu, sedaj pa je vse skupaj uspešno prenesel še na turnirje serije ATP. V avstrijski prestolnici je moral začeti v kvalifikacijah, kjer je kot 1. nosilec suverno opravil z dvema tekmecema, v glavnem delu pa najprej dobil dvoboj s favoriziranim Malissom, sedaj pa še maščeval dva poraza iz lanskega leta v tekmi z Ebdenom, kar mu je prineslo zaključne tekme v dvorani Wiener Stadthalle.

Najboljšo slovensko teniško uvrstitev še naprej drži Luka Gregorc, ki je leta 2008 v New Havnu senzacionalno prišel do polfinala, a ta rekord se vse bolj trese. Za izenačitev bo moral Goenjec v četrtfinalu ugnati 3. nosilca Tommya Haasa. Nemec je gladko opravil z Američanom Levinom (6-4, 6-2).

V 1. nizu je Grega z brejkom povedel 2:1, a ga je Matthew ujel in izenačil na 3:3. Z drugim brejkom je Slovenec povedel s 6.5 in s servisom suvereno zaključil niz. Predvsem je odločala igra na 2. servis, kjer je bil Žemlja veliko boljši. Izkoristil je 2 brejk priložnosti od 4, Avstralec pa le 1 od petih.

2. niz je potekal na enak način. Grega je povedel z brejkom, Matthew ga je ujel, niz in dvoboj pa se je odločil v 9. igri z drugim brejkom Žemlje, kar je z dobrim servisom potrdil v zadnji igri. Tokrat je bil Grega boljši v vseh glavnih elementih teniške igre. V celem dvoboju sta oba igralca dosegla 8 asov, Grega je napravil 1 dvojno napako, Ebden pa 3!

Grega Žemlja je z uvrstitvijo v četrtfinale osvojil najman 57 ATP točk(45+12) in zaslužil 14.280 evrov!