Švicar Huesler se je dokopal do naslova v Sofiji

03.10.2022
SOFIJA, BOLGARIJA - Marc Andrea Huesler je v Sofiji prišel do prvega ATP naslova.

Presenečenje v Sofiji. Na ATP 250 turnirju v Bolgariji je slavil Švicar Marc Andrea Huesler, ki je v finalu s 6-4, 7-6(8), presenetil 5. nosilca Holgarja Runeja iz Norveške. Za Hueslerja je to prvi naslov na ATP turnirjih.

Huesler je bil prvilč v finalu in takoj osvojil naslov. Levoroki Švicar je uspel prelisičiti Runeja in ujeti največjo zmago v karieri po 1 uri in 42 minutah. 26-letnik je v drugem delu tudi ubranil dve žogi za niz. ''Odigral sem odlično tekmo. Sem brez besed. Vseskozi sem poskušal ostati zbran, ohraniti mirno kri in uspelo mi je to pretvoriti v zmago'', je bil presrečen švicarski tenisač, ki je med drugim ta teden premagal tudi Carreno Busta in prišel do prve zmage nad TOP 20 igralci sveta.

''Ta teden je bil za mene kot iz pravljice. Najprej sem si zaželel priti do kakšne zmage sedaj pa v rokah držim pokal zmagovalca'', je še povedal Huesler, ki je prvi Švicar po Federerju in Baslu, ki je slavil na ATP turneji.