Osmi finale na osmem turnirju v letošnjem letu za izjemnega Nadala!

18.05.2013
RIM, ITALIJA - Rafael Nadal je prvi finalist letošnjega masters turnirja v Rimu. Omenjeni ATP1000 dogodek v večnem mestu je peščeni kralj osvojil že šestkrat, za sedmo zvezdico pa se bo potegoval po polfinalni zmagi nad Tomašem Berdychom.

Čeh Tomaš Berdych je včeraj priredil čudežni povratek v dvoboju s 1. igralcem sveta Novakom Djokovičem ter prekinil serijo 11. zaporednih porazov. V polfinalu se je dobil s kraljem peščene podlage Rafaelom Nadalom s katerim ima še bolj črn niz, le ta pa se bo nadaljeval vsaj do Roland Garrosa. 26-letni Majorčan je namreč dobil tudi 13. zaporedni obračun z leto starejšim Čehom, 6. nosilcem turnirja Internazionali BNL d'Italia.  Po gladko osvojenem prvem nizu, kjer je demonstriral igro na pesku, je imel več dela v drugem, a vseeno pod streho spravil zmago brez 3. niza s končnim izidom 6-2, 6-4 . Kot zanimivost, Rafa Nadal na svoj drugi servis ni izgubil niti točke (10/10). Res bleščečea predstava španskega matadorja, ki bo seveda v nedeljo velik favorit za naslov, ne glede na nasprotnika.

Nadal je dobil vseh pet medsebojnih tekem s češkim igralcem na najbolj umazani podlagi, zabeležil novo zmago na mastersih, jutri pa bo lovil jubilejno 250. in rekordni 24. naslov. Samo na Foru Italicu je  dvignil pokal že šestkrat, še enkrat pa je bil v finalu (leta 2011 ga je premagal Djokovič). Statistika Nadala na pesku je res neverjetna. Španec je definitivno najboljši peščeni igralec v  zgodovini. V polfinalih na pesku ima recimo razmerje 46-1, edini poraz mu je daljnjega leta 2003 v Umagu prizadejal prijatelj Carlos Moya. Samo na mastersih ima 47 polfinal, na pesku ni izgubil niti enega (23-0).

''To je čudovito, osmi finale zapored'', je dejal Rafa. ''Štiri ali pet mesecev nazaj nisem upal niti pomisliti na kaj takšnega. Upal sem, da bom dobro igral, vsak dober rezultat bi bil fantastičen''. Ja, Nadal je po sedemmesečni odsotnosti nanizal nepozabne rezultate. 8/8, če gledamo turnirje in  finala, izgubil pa je le dva. Na prvem nastopu po vrnitvi ga je presenetil Horacio Zeballos, drugič mu je prestol  v kneževini Monako prevzel Novak Djokovič. Sedaj gre po 7. naslov v večnem mestu, kjer ima razmerje 40-2.

Berdycha je danes povsem povozil, še posebej v prvem delu  tekme, kjer je na svoj začetni udarec oddal le eno točko. Prišel je do dveh brejkov, v drugem nizu pa se je Čeh držal do 9. igre, nato pa vendarle klonil. Češeki tenisač tako ni znal potrditi petkove zmage nad Novakom Djokovičem, a na koncu je bil pravičen, ko je dejal, da ga je Nadal danes nadigral.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Roger Federer in Benoit Paire.