Tadeja Majerič čez 1. krog kvalifikacij WTA turnirja na Kitajskem!

14.09.2013
Druga najboljša slovenska teniška igralka Tadeja Majerič je uspešno začela kvalifikacije na WTA turnirju v Guangžuju!

GUANGŽU, KITAJSKA - 23-letna Tadeja Majerič(123.) se je odločila za nastop v kvalifikacijah močnega WTA turnirja na daljnem vzhodu. Kot 6. nosilka se je v 1. krogu pomerila z 20-letno domačinko Di Žao (530.) in se po pravi drami v 3. nizu uvrstila v 2. krog. Na koncu je bilo 6:4, 3:6, 7:5!

Slovenka je 1. niz niz dobila predvsem na račun dobrega 1. servisa. Izkoristila je 2 od 6 brejk priložnosti, Kitajka pa 1 od 3! V 2. nizu je močno popustila pri servisu, ki ga je izgubila kar 3 x in tudi 100% izkoristek pri brejk priložnostih(2/2) ni bil dovolj za zmago v nizu. Vse se je odločalo v 3. nizu, kjer se je odvijala prava drama.

Igralki sta izgubljali svoj servis, Kitajka 3, Slovenka 2 in kmalu je bilo 5:2 za Tadejo na servis Kitajke. Slednja se nikakor ni hotela predati in je po nekaj izenačenjih ohranila servis ter v naslednji igri prišla do brejka. Nato je po nekaj težavah osvojila svoj servis in pri rezultatu 5:5 nevarno zapretila Slovenki na njen servis. Majeričeva se je komaj rešila. V 12. igri se je končno sprostila in povedla s 15:40 ter izkoristila 2. zaključno žogico. Dvoboj je trajal malo manj kot 3 ure!

Z zmago si je Slovenka priigrala najmanj 6 WTA točk in 1.426$. Za nastop v glavnem delu potrebuje še eno zmago!